Startuje nowy fundusz inwestycyjny. Na celowniku branża HR, rekrutacyjna i nowych technologii

Re Poland
Marlena Szymanek, Re Poland, fot. mat. prasowe
Marlena Szymanek pokieruje działaniami nowego funduszu inwestycyjnego na polskim rynku - RE Poland. Podmiot poszuka ciekawych startupów zajmujących się szeroko rozumianym obszarem HR.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

RE Poland to część RE International – Funduszu Inwestycyjnego, który inwestuje w startupy i scaleupy z dziedziny HR. W ubiegłym roku przychody funduszu wyniosły 183 mln dolarów. Od momentu powstania podmiot zainwestował w 35 firm. Teraz poszuka okazji w Polsce. 

Jak tłumaczy w komentarzu dla portalu mycompanypolska.pl Marlena Szymanek, do końca roku fundusz planuje zainwestować w od 3 do 5 firm. - RE Poland jest częścią RE International, fundusz ma możliwość inwestowania w dowolna ilość projektów w danym kraju nie mamy limitu - zapewnia.

Ograniczeniem ma być tylko jakość projektów i ich twórców. - Mamy swój wewnętrzny standard pracy i jeśli polskie firmy - nasi przedsiębiorcy i ci obecni i przyszli - będą mocno aktywni, będziemy inwestować w tyle projektów, ile z nich wyróżni się atrakcyjnością - dodaje. 

Re Poland poszuka startupów

Fundusz planuje w Polsce swoje działania w 3 i 4 kwartale roku 2022 budowany jest zespół oraz planowane jest pozyskanie pierwszych zainteresowanych rozwojem i finansowaniem firm oraz przedsiębiorców. 

Jak zapewnia Marlena Szymanek, fundusz może być wsparciem dla pracowników z branży rekrutacyjnej lub HR, którzy myślą o pracy na własny rachunek, ale do tej pory nie mieli dostępu do finansowania swojej wizji. - Razem z RE Poland to się zmienia - mówi.

- Jako founder startupu HRTech przeszłam samodzielnie drogę prób pozyskania finansowania w Polsce. Na finansowanie takich konceptów w Polsce nie ma zbyt dużych środków, a jest to często konieczność dla powodzenia pomysłu biznesowego - dodaje. Dziś na finansowanie mogą liczyć przede wszystkim startupy z branży medycznej, e-commerce czy fintechy. - Moja droga pozyskiwania kapitału daje mi pewność, że takiego rozwiązania na naszym rynku nie było i ogromnie brakowało - komentuje.

Teraz fundusz poszukuje "conutry managera" na Polskę. Ponadto rozpoczyna się cykl spotkań ze startupami z tej branży. - Nie oferujemy tylko finansowania ale pełen pakiet, aby firmy mogły rosnąć i aby miały wszystko to co dojrzałe bogate w kapitał konkurencyjne organizacje - dodaje Marlena Szymanek.

Zobacz naszą listę 25 najlepszych startupów

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY