Simpact Ventures rozwija portfel inwestycyjny. Fundusz zainwestował w startup z branży suplementów

Biotechnologia
Biotechnologia / Fot. Shutterstock
Simpact Ventures, polski fundusz inwestycyjny oparty na idei impact investing, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w firmę biotechnologiczną Verdant Nature (VN). Pozyskane środki spółka przeznaczy na rozwój produktów i międzynarodowy rozwój. Verdant Nature zostało tym samym trzydziestą spółką w portfelu funduszu wspieranego m.in. przez Europejski Fundusz Inwestycyjny.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Globalny rynek suplementów odżywczych przeżywa imponujący wzrost – jego wartość przekroczyła 160 mld dol. w 2022 roku, prognozując wzrost do 346 mld dol. do 2032 r. przy rocznej stopie wzrostu 7,8 proc. (źródło: Precedence Research). Pomimo tego branża boryka się z wieloma wyzwaniami, chociażby takimi jak niska biodostępność (ograniczona przyswajalność niektórych składników, co wpływa na ich skuteczność), nadmierne dawkowanie, trudnodostępność wysokiej jakości suplementów czy też dezinformacja konsumentów.

Verdant Nature (VN) to polsko-amerykańska firma biotechnologiczna, która wprowadziła innowacyjną technologię BioSNEDS™ - dzięki niej, jak przekonują przedstawiciele przedsiębiorstwa, składniki aktywne suplementów są lepiej przyswajane przez organizm, co ma znacząco poprawiać ich skuteczność. Wszystkie składniki BioSNEDS™ łatwo rozpuszczają się w wodzie, mają neutralny smak i nie wydzielają żadnego zapachu.

Startup tworzy międzynarodowy zespół ekspertów z bogatym doświadczeniem branżowym. Firma posiada własny zakład produkcyjny, laboratorium i centrum R&D.

– Niedobory mikroelementów to nie tylko kwestia zdrowia indywidualnego, lecz również istotny problem społeczny i ekonomiczny. Mogą wpływać niekorzystnie na rozwój dzieci, ograniczać produktywność społeczeństwa oraz generować duże koszty dla systemów zdrowotnych – zauważa Wojciech Majewski, partner w Simpact Ventures. I dodaje: - Stworzone przez Verdant Nature rozwiązanie BioSNEDS™ to odpowiedź m.in. na potrzebę poprawy absorpcji składników aktywnych, co stanowi kluczowy krok w kierunku efektywniejszej i zrównoważonej suplementacji.

Środki pozyskane przez firmę zostaną zainwestowane w dalszy rozwój sprzedaży na rynku w Stanach Zjednoczonych oraz ekspansję na arenie międzynarodowej. Pozwolą one również na kontynuację działań badawczo-rozwojowych oraz nawiązywanie kluczowych partnerstw, wzmacniając jednocześnie pozycję Verdant Nature w sektorze biotechnologicznym.

– Inwestycja w Verdant Nature uzupełnia nasz portfel, który obejmuje już kilku potencjalnych liderów w obszarze zdrowia, chociażby takich jak Prosoma czy zajmujący się rozwiązywaniem problemów związanych z cukrzycą i otyłością startup Nutrix. To strategiczne posunięcie umacnia naszą pozycję w tym sektorze, gdzie widzimy duży potencjał rozwoju, innowacji oraz oczywiście generowania impactu – podsumowuje Krzysztof Grochowski, partner w Simpact Ventures.

ZOBACZ RÓWNIEŻ