SIGNIUS nawiązuje współpracę z największą niemiecką firmą od ubezpieczeń zdrowotnych

Jack Piekarski
Jack Piekarski / Fot. materiały prasowe
Polska firma SIGNIUS nawiązała współpracę w zakresie dostarczania rozwiązań do elektronicznego pieczętowania dokumentów z ITSCare, czyli spółką zależną największego niemieckiego podmiotu oferującego ubezpieczenia zdrowotne – AOK. Rozwiązanie SIGNIUS zostało wdrożone celem zabezpieczenia poufnych danych klientów niemieckiego ubezpieczyciela.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

AOK już jakiś czas temu wprowadziło rozwiązania do kwalifikowanego elektronicznego pieczętowania niektórych rodzajów dokumentów - dotychczas były one oparte na kartach pieczętujących i czytnikach kart wydawanych przez kwalifikowane centra zaufania. Rozwiązanie dostarczone przez SIGNIUS umożliwia ubezpieczycielowi bardziej efektywne zarządzanie dokumentami dla ponad 27 mln posiadaczy polis. Szacuje się, że miesięcznie pieczętowanych za pośrednictwem technologii SIGNIUS może być nawet ponad milion dokumentów.

- Jesteśmy przekonani, że kwalifikowana pieczęć elektroniczna zgodna z eIDAS i dostarczana na kwalifikowanym urządzeniu typu QSCD (Qualified Seal Creation Device / HSM) będzie kolejnym krokiem w procesie cyfryzacji dla wielu ubezpieczycieli. Nasze rozwiązanie przynosi wymierne korzyści już od pierwszego dnia. Potwierdził to nieskomplikowany i szybki proces wdrożenia w AOK, który wyniósł zaledwie kilka dni. Celem jest dalsze wdrażanie pieczęci osadzonej na QSCD (HSM) jeszcze w tym roku, a tym samym zwiększenie rocznego wolumenu automatycznie pieczętowanych dokumentów - wyjaśnia Jack Piekarski, współzałożyciel i VP Sales SIGNIUS.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, najnowsze rozwiązanie od SIGNIUS zastępuje karty i czytniki kart sprzętowym modułem bezpieczeństwa (HSM), który może być obsługiwany we własnym centrum danych firmy i jest certyfikowany jako kwalifikowane urządzenie do tworzenia pieczęci (QSCD) zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej eIDAS. Technologia firmy SIGNIUS daje możliwość pieczętowania takich dokumentów jak zaświadczenia o niezdolności do pracy, wnioski o dodatkowe zwroty kosztów, faktury za refundowane terapie czy też zabiegi. Dodatkowo są one konwertowane z plików Office, PDF lub obrazów do formatu PDF/A-2b, a następnie opieczętowane obowiązkową pieczęcią kwalifikowaną w celu długoterminowego przechowywania. W oparciu o dostarczone przez SIGNIUS rozwiązanie możliwe jest wykonywanie do 30 mln operacji pieczętowania na godzinę.

Sprawdź też: Radix Ventures pozyskał 10 mln euro na inwestycje w startupy. Pieniądze przekazało PFR Ventures

- Przez długi czas byliśmy ograniczeni ograniczoną liczbą czytników kart inteligentnych podłączonych fizycznie do sprzętu, wrażliwą łącznością, wymagającym monitorowaniem urządzeń i długim czasem wdrażania rozwiązania opartego na kartach. Teraz nie tylko eliminujemy regularne wdrożenia na miejscu. Oszczędzamy również czas dzięki możliwości prostego i łatwego, a jednocześnie bezpiecznego pieczętowania dokumentów w systemach, które znamy. Cały proces wdrożenia zajął znacznie mniej czasu niż planowano i przebiegł sprawnie. Dziękujemy firmie SIGNIUS za dotychczasową sprawną współpracę - mówi Heiko Klenk z ITSCare. 

AOK to największa niemiecka firma zajmująca się ubezpieczeniami zdrowotnymi z udziałem w rynku wynoszącym około 37 proc. Według ostatnich danych AOK wydaje codziennie 271 mln euro, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę zdrowotną wszystkim ubezpieczonym. Ponad 416 tys. lekarzy w Niemczech rozlicza leczenie i usługi za pośrednictwem AOK. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ