Sezonowe rekrutacje w Poczcie Polskiej. Firma zatrudni ponad 1200 osób

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
W okresie przedświątecznym pocztowcy doręczą tygodniowo o ok. 60 proc. więcej paczek, niż w innych tygodniach roku. By sprawnie obsłużyć klientów, Poczta Polska poszukuje dodatkowych kurierów, kierowców oraz pracowników sortowni. Stawki zaczynają się od 17 zł brutto za godzinę pracy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedstawiciele Poczty Polskiej przewidują, że w grudniu będą dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć milion. - Spodziewamy się, że w ramach tegorocznego szczytu przedświątecznego doręczymy rekordową liczbę przesyłek. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy świąteczne w e-sklepach. Aby wszystkie prezenty trafiły na czas, Poczta Polska podejmuje szereg działań, w tym przeprowadzamy sezonową rekrutację osób - mówi Marek Makuch, dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej S.A.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w tym roku Poczta Polska szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczaniu przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t oraz powyżej 3,5 t. Szczególnie poszukiwane są osoby, które chcą dorobić m.in. w sortowniach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Kierowcy znajdą zatrudnienie przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Olsztynie, Ostródzie, Białymstoku, Łomży, Ełku, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2-5 zł brutto za doręczoną paczkę. Wysokość wynagrodzeń uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY