Rahim Blak: "Copernic GO będzie spółką multienergetyczną dostępną dla biznesu i konsumentów"

Rahim Blak
Rahim Blak
Do 2030 roku chcemy postawić 10 tys. stacji ładowania. Tokenizacja pozwoli nam pozyskać nie tylko inwestorów, ale również prosumentów, czyli przyszłych użytkowników tych stacji - mówi Rahim Blak, CEO Copernic.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Copernic GO buduje sieć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Pierwsze ładowarki firmy znajdują się przy Centrum Biurowym GTC przy ul. Armii Krajowej w Krakowie, a już niedługo zostaną oddane do użytku. Kraków jest jednak tylko początkiem drogi. Copernic GO postawi 10 tys. stacji ładowania na terenie całej Polski. Ładowarki będą zasilane zieloną energią, pochodzącą z farm fotowoltaicznych, wiatrowych, elektrowni wodnych i biogazowni.

Inicjatywa oparta jest na modelu, który zakłada włączanie społeczności w finansowanie stacji przy zastosowaniu technologii blockchain. O projekcie opowiada Rahim Blak, CEO Copernic.

Copernic GO jest jedną ze spółek firmy Copernic, która działa w sektorze OZE od 2019 r. Jej główną misją jest działalność ekologiczna, a projekt Copernic GO ma być kolejnym krokiem w drodze do zeroemysjności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ