Ogromne problemy Apple’a. Najnowszy iPhone 15 ma problem z temperaturą

iPhone ma problem z temperaturą / Fot. Apple
iPhone ma problem z temperaturą / Fot. Apple
Najnowszy smartfon iPhone 15, szczególnie w wersji Pro, napotkał na problemy z przegrzewaniem, które zostały szeroko zgłoszone przez wczesnych użytkowników.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przegrzewanie jest na tyle znaczące, że wpływa zarówno na komfort, jak i wydajność urządzenia. Początkowo podejrzewano, że procesor A17 Pro może być sprawcą, ale dalsza analiza sugeruje, że kompromisy konstrukcyjne mające na celu zmniejszenie wagi urządzenia mogą być źródłem problemu. 

Konkretnie, zmniejszony obszar rozpraszania ciepła i użycie ramki z tytanu są uważane za czynniki negatywnie wpływające na wydajność termiczną. Również boki telefonu z tytanu i niektóre wewnętrzne zmiany, takie jak modyfikacje wpływające na chłodzenie układu, zostały wymienione jako prawdopodobne czynniki przyczyniające się do problemu przegrzewania.

Sprawdź: Najbardziej dochodowe biznesy

Klienci zgłaszają problem z temperaturą. Apple reaguje

Klienci wyrazili swoje niezadowolenie i dyskomfort związany z problemem przegrzewania w mediach społecznościowych, zauważając, że urządzenie może stać się niekomfortowo gorące. 

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że temperatura słuchawki może przekraczać 100°F (ok. 37,8°C). Zauważono, że niektóre aplikacje, w tym Notatki i Instagram, mogą wywoływać przegrzewanie, chociaż nie wszyscy użytkownicy doświadczyli tego problemu.

Apple przyznało się do problemu przegrzewania i przypisało go kombinacji błędu w systemie iOS 17 i aplikacjach stron trzecich, potwierdzając, że nie jest to problem sprzętowy. Firma zaznaczyła, że rozwiązanie jest w trakcie opracowywania, chociaż nie podała konkretnego harmonogramu wprowadzenia poprawek. Spekuluje się, że rozwiązanie problemu przegrzewania może wymagać aktualizacji oprogramowania, prawdopodobnie w formie iOS 17.1, które jeszcze nie zostało wprowadzone do testów beta. 

Poprawka Apple może okazać się niezadowalająca

Niemniej jednak analityk Ming-Chi Kuo ostrzegł, że skuteczność każdego rozwiązania programowego może być ograniczona, chyba że obejmuje ograniczenie wydajności procesora.

Zobacz: Conor McGregor

Może upłynąć kilka tygodni zanim zostanie wdrożone rozwiązanie, ponieważ testy beta wymaganej aktualizacji iOS jeszcze się nie rozpoczęły. Jasne jest, że Apple aktywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu przegrzewania, aby upewnić się, że seria iPhone 15 dostarcza zamierzonego doświadczenia użytkownika bez dyskomfortu i problemów z wydajnością, które są obecnie zgłaszane. 

Na razie wygląda na to, że najdroższe modele iPhone'a 15 mają duże problemy z poprawną pracą. Przy smartfonach kosztujących ponad 5 tys. zł, które są uważane za wzór do naśladowania, tego typu problemy nie powinny mieć miejsca. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ