Praca z domu, która pozwala zarobić jak na etacie

Praca z domu może być głównym źródłem utrzymania
Praca z domu może być głównym źródłem utrzymania / Fot. Collov Home Design, Unsplash.com
Praca z domu niektórym ciągle kojarzy się ze składaniem długopisów. W obecnych czasach nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pracować z domu i zarabiać tak, jak na dobrym etacie. Albo i więcej!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Praca z domu zyskiwała na popularności na długo przed pandemią Covid-19, która zmusiła wiele firm do opuszczenia biur i przejścia na home office. Widać to szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Firma Upwork, oferująca zlecenia dla pracowników zdalnych i freelancerów, szacuje, że prawie 57% Amerykanów pracuje z domu przynajmniej przez część czasu, a 42% z tej grupy pracuje zdalnie w pełnym wymiarze godzin. 

Praca z domu przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Global Workplace Analytics, firma badawcza i konsultingowa, wykazała, że praca zdalna oszczędza czas i pieniądze pracowników (np. nie muszą dojeżdżać do biura), dodatkowo zmniejsza stres, zwiększa produktywność, a przy tym zmniejsza też narażanie na zimno i grypę, czy też przyczynia się do ochrony środowiska (nie dojeżdżamy do pracy samochodem). Słowem: mnóstwo zalet. Ale co z zarobkami? Ile można zarobić "na rękę"?  

Praca z domu, która pozwoli na dobry zarobek

Na pracy zdalnej można sporo zarobić. Trzeba jednak wybrać odpowiednią specjalizację. Co więcej, wszystkie dobrze płatne zawody wiążą się z pracą na komputerze. 

Oto kilka popularnych i dobrze płatnych zawodów, które możemy wykonywać zdalnie:

Web developer

Twórca stron www. Tworzy, projektuje, edytuje i wdraża strony internetowe dla firm czy pojedynczych osób. Często ma też odpowiednie umiejętności i wiedzę do zarządzania systemami IT i realizacji kampanii reklamowych online.
Średni zarobek roczny: 120 tys. zł. 

Specjalista ds. obsługi komputera/pomoc techniczna

Korporacje, organizacje non-profit, centra obsługi telefonicznej i wiele innych firm zatrudnia specjalistów wsparcia technicznego - i przyjmuje do pracy specjalistów zdalnych. Firmy modernizują komputery i oprogramowanie praktycznie codziennie i często pojawiają się różne, nieprzewidziane problemy. Nasza pomoc jest więc bardzo cenna.
Średni zarobek roczny: 70 tys. zł. 

Specjalista ds. mediów społecznościowych

Obecność firm w mediach spolecznościowych staje się coraz większa. Jeśli masz talent do korzystania z tych serwisów i jesteś na bieżąco z trendami, możesz pomagać firmom promować markę i produkty. Nie jest to tak proste, jak początkowo może się wydawać, niemniej zdecydowanie warto spróbować.
Średni zarobek roczny: 55 tys. zł. 

Sprawdź: Pandemia - raport w stylu postcovidowym

Graphic designer

Projektowanie logo, koszulek, broszur, reklam, okładek książek - w zasadzie wszystko, co związane z grafiką. Zapotrzebowanie jest ogromne, dlatego warto postawić również na pracę jako graphic designer.
Średni zarobek roczny: 70 tys. zł. 

Programista

Twórcy oprogramowania i aplikacji, a nawet kompleksowych systemów IT. Zdecydowanie najtrudniej nauczyć się tego zawodu, ale jest też najlepiej płatny.
Średni zarobek roczny: 140 tys. zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY