Polskie studio zapowiada grę o Zorro. W produkcji uczestniczą twórcy współpracujący z Disneyem

Zorro, btc studios
Fot. materiały prasowe
BTC Studios S.A. wyda grę przygodową pt. „Zorro The Chronicles”, opracowaną na podstawie popularnej serii filmów animowanych z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów na świecie. Za produkcję gry odpowiada PVP Games, a za jej development BKOM Studios – jeden ze światowej klasy developerów odpowiedzialny za znane realizacje dla Warner Bros., Disney, Star Wars, Magic The Gathering czy Monopoly.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Gra „Zorro The Chronicles” to propozycja dla młodzieży, dozwolona już od 7 roku życia. Do szerokiej dystrybucji tytuł trafi już na początku jesieni – we wrześniu 2021 roku. Gra wydawana przez BTC Studios S.A. będzie dostępna na wszystkich najważniejszych platformach – Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC i Mac. Gra będzie dystrybuowana w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim, niemieckim, japońskim, rosyjskim, chińskim i polskim.

Gracze będą mogli wcielić się w tytułowego Zorro lub jego siostrę Ines. W zaplanowanym scenariuszu i przebytych przygodach będą chronić słabszych i niewinnych, by ocalić hiszpańską Kalifornię przed złym generałem i jego zbirami. Główny bohater jest mistrzem szermierki i wirtuozem walki z wieloma wrogami na raz. Potrafi skradać się i wykazuje spryt oraz rozwagę. W sytuacjach wymagających od niego otwartej walki, nie stroni od użycia szpady lub walki wręcz. Wszystko będzie okraszone humorem i elementami fabuły z przymrużeniem oka.

- Żyj jak bohater. Jeśli masz walczyć, to tylko o sprawiedliwość! Głównego bohatera, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie, będzie można rozwijać poprzez poprawę jego statystyk, zebrane talizmany i nowe ruchy w walce. Sama fabuła osadzona będzie w pięknych, bardzo malowniczych lokacjach XVIII-wiecznej hiszpańskiej Kalifornii – mówi Krzysztof Jagieło, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

Gra umożliwia ponadto dostosowanie indywidualnego podejścia do każdego z wielu rodzajów i kategorii wrogów. Bohater może być jak „Ninja” atakujący po cichu z ukrycia, aby wyprowadzić przeciwników z zasadzki lub po prostu po cichu, niezauważenie przemknąć obok nich. Alternatywą dla cichej, skrytej walki z przeciwnikami jest otwarta konfrontacja i podjęcie najcięższych szermierczych wyzwań, z którymi główny bohater poradzi sobie z wyjątkową brawurą i poczuciem humoru.

Staraliśmy się wspólnie z Bkom Studios wypracować idealny model rozgrywki w pełni bezpieczny dla psychiki młodszych graczy, a zarazem mocno interakcyjny i angażujący w rozgrywkę - tłumaczy Wojciech Kaszycki, członek zarządu BTC Studios S.A.

Gra po zainstalowaniu będzie zajmować ponad 8 GB miejsca na dysku. Jej wymagania sprzętowe nie będą wygórowane i powinny być spełnione nawet przez okazjonalnych graczy na PC, jak i starsze konsole. Tytuł będzie posiadał wyłącznie moduł dla jednego gracza (single player), a fabuła gry zapewnia możliwość przejścia jej na wiele sposobów. Średni czas gry od jej rozpoczęcia do samego finału to 9h. BTC Studios nie wyklucza wyprodukowania DLC w przyszłości.

- Gra Zorro będzie dla nas momentem przełomowym. W planach promocji zamierzamy wykorzystać też paletę viralowych i wielu niestandardowych działań marketingowych, precyzyjnie trafiających do odbiorców tak zaprojektowanej gry – zapowiada Krzysztof Jagieło.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY