Polski Insert Stonks nawiązuje ważną współpracę. "Fundamentalna zmiana w branży rozrywkowej"

Przemysław Wierzbicki
Przemysław Wierzbicki, fot. materiały prasowe
Insert Stonks - polski startup budujący zaawansowaną infrastrukturę do monetyzacji gier wykorzystującą rozwiązania web3 - nawiązał współpracę z Soundpickr. Firma stworzyła i zarządza największą bazą danych muzyki web3, oferując unikalny standard muzyczny rozwiązujący problemy związane z opłatami licencyjnymi i wykorzystaniem muzyki w nowym dziedzictwie muzycznym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Partnerstwo między Insert Stonks i Soundpickr zintegruje usługę strumieniowego przesyłania muzyki Soundpicr z różnymi grami dostępnymi w ramach Insert Stonks, zapewniając użytkownikom płynną i spersonalizowaną rozrywkę. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do list odtwarzania muzyki dostosowanych do ich wirtualnych wrażeń, zwiększając nie tylko przyjemność grania, ale też zaangażowanie.

Insert Stonks rozpoczął swoją działalność pod koniec 2021 roku i rozwija się, wprowadzając kolejne funkcjonalności na swojej platformie. Ważnym elementem rozwoju Insert Stonks było włączenie do platformy w grudniu 2022 r. jednej z najbardziej popularnych gier na świecie – Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), która ma swoje wierne, kilkumilionowe grono graczy. Na początku 2023 r. umożliwił graczom wieloosobowe rozgrywki, włączając grę wieloosobową – Rocket Bot Royale, która posiada bazę ponad 100 tys. graczy z całego świata. Oferta gier oraz graczy systematycznie rośnie.

- Historia tworzy się na naszych oczach, a my zdecydowanie chcemy w niej aktywnie uczestniczyć. Gaming jest nieodłącznie powiązany z muzyką, dlatego z przyjemnością podpisaliśmy umowę o współpracy z bardzo nowatorskim rozwiązaniem, jakim jest Soundpickr. Dzięki ich bazie danych nasi gracze będą doświadczali unikalnych wrażeń muzycznych, całkowicie dopasowanych do ich preferencji. To znacząco podniesie poziom ich przyjemności z grania na Insert Stonks. Teraz ich ulubione gry będą dostępne z unikalną ścieżką muzyczną – idea P&E jest tu w pełni zastosowana – komentuje Przemysław Wierzbicki, współzałożyciel oraz CEO Insert Stonks.

Soundpicr, który powstał w 2021 r. stworzył największą muzyczną bazę danych, dzięki której powstał unikalny „standard metadanych muzycznych”, rozwiązujący problemy związane z opłatami licencyjnymi za dziedzictwo muzyczne. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy oferuje spersonalizowane listy odtwarzania w oparciu o nastrój, aktywność i preferencje muzyczne użytkowników.

- Nowa fala gier web3 oferuje nowym fanom wyjątkową okazję do uzyskania dostępu do muzyki. W Soundpicr wiemy, że jesteśmy na początku fundamentalnej zmiany w branży muzycznej i rozrywkowej i jesteśmy podekscytowani współpracą z zespołem Insert Stonks, aby przenieść wrażenia fanów na nowy, niewykorzystany poziom – dodaje Alex Lopez, CEO Soundpicr.

Insert Stonks wśród najlepszych startupów gamingowych

Startup Insert Stonks znalazł się w naszym zestawieniu najlepszych startupów gamingowych. Materiał jest dostępny TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ