Insert Stonks ma już 15 tys. graczy. W planach kolejna runda finansowa [TYLKO U NAS]

Maciej Stachowiak CTO, Przemysław Wierzbicki CEO,
Maciej Stachowiak CTO, Przemysław Wierzbicki CEO, Stanisław Frelek CPO, fot. materiały prasowe
Kwota finansowania nie jest jeszcze ustalona, ale rundę powinniśmy domknąć w ciągu kolejnych sześciu miesięcy - zdradzają w rozmowie z mycompanypolska.pl przedstawiciele startupu Insert Stonks.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Insert Stonks jest jedną z pierwszych na świecie firm budujących zaawansowaną infrastrukturę do monetyzacji gier wykorzystującą rozwiązania web3. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy dynamicznie wzrosła liczba gier na platformie oraz współpracujących ze spółką deweloperów, a liczba graczy zarejestrowanych na Insert Stonks to obecnie blisko 15 tys., co oznacza wzrost o ponad 1 775 proc.

Ważnym elementem rozwoju Insert Stonks było włączenie do platformy w grudniu 2022 r. jednej z najbardziej popularnych gier na świecie – Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), która ma swoje wierne, kilkumilionowe grono graczy. - Sami jesteśmy jej fanami, więc chcieliśmy jak najszybciej dać możliwość społeczności skupionej wokół CS:GO zagrania w nią na naszej platformie. Ważne było dla nas także to, że gra ta uwiarygadnia nas w oczach tradycyjnych graczy. Z punktu widzenia technologicznego, było to wyzwanie, które przyspieszyło jakościowy rozwój całej platformy. Obecnie zarówno gracze jak i deweloperzy zgłaszają się do nas z polecenia, co oznacza, że zdobywamy naszą pozycję w świecie gamingu i monetyzacji gier. A to dopiero początek – komentuje Przemysław Wierzbicki, współzałożyciel oraz CEO Insert Stonks.

Insert Stonks - plany startupu

Insert Stonks intensywnie pracuje nad włączeniem do platformy pierwszej wieloosobowej gry – Rocket Bot Royale, która posiada bazę ponad 100 tys. graczy z całego świata. Twórcy tej gry zgodzili się na migrowanie kont graczy z innych platformach do Insert Stonks, dzięki czemu, osiągnięcia zdobyte na innych platformach mogą zostać wykorzystane przez graczy w rozgrywkach na Insert Stonks. Włączenie Rocket Bot Royale wprowadzi nowe funkcjonalności do platformy, co znacznie uatrakcyjni platformę, wzmocni jej konkurencyjność oraz wprowadzi ją na nowy poziom działania.

- Mamy globalne plany i tak też działamy. Już teraz nasza społeczność jest bardzo międzynarodowa, dlatego prowadzimy akcje marketingowe na całym świcie, pozyskując też do współpracy cenionych w branży sponsorów i influencerów. Warto wymienić tu m.in. TheStandard czy SingularityDAO, których tokeny można było wygrać w rozgrywkach na naszej platformie – mówi Stanisław Frelek, współzałożyciel Insert Stonks odpowiedzialny za rozwój produktu (CPO).

Na Rocket Bot Royale plany spółki się nie kończą, gdyż już prowadzone są rozmowy nad włączeniem kolejnych przeglądarkowych gier wieloosobowych na platformę Insert Stonks.

Insert Stonks - ekspansja zagraniczna i kolejna runda finansowa

W najbliższych miesiącach firma skupi się również na rozwoju zagranicą.

Interesują nas takie kierunki jak Turcja, Filipiny, Brazylia czy Niemcy. W listopadzie 2022 roku szacowaliśmy, że do końca br. pozyskamy 100 tys. graczy, jednak niedawno zmieniliśmy predykcję - może ich być nawet 200 tys. - zdradzają przedstawiciele spółki

Ponadto w ciągu najbliższych sześciu miesięcy Insert Stonks ma zamknąć kolejną rundę finansową. - Jesteśmy w kontakcie z dwunastoma zainteresowanymi inwestorami z całego świata. Nie ustaliliśmy jeszcze kwoty finansowania, ponieważ zastanawiamy się, czy zrobić małą rundę - pozwalającą nam osiągnąć konkretne, zamierzone efekty - czy taką na zdecydowanie większą skalę - podsumowują twórcy Insert Stonks.

Insert Stonks jednym z najlepszych polskich startupów gamingowych

W kwietniowym wydaniu "My Company Polska" znajdziecie zestawienie najlepszych polskich startupów gamingowych. Insert Stonks znalazło się na naszej liście!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ