Po szczepionce? Możesz zdjąć maseczkę w Starbucksie i innych miejscach

Powoli żegnamy maseczki / Fot. Unsplash.com
Powoli żegnamy maseczki / Fot. Unsplash.com
Target i Starbucks dołączyły do rosnącej liczby sprzedawców detalicznych i restauracji, które zdecydowały się złagodzić wymagania dotyczące maseczek dla w klientów, którzy są już po szczepieniu na Covid-19. Wyjątek: zakrywanie twarzy jest wymagane przez prawo lokalne lub stanowe.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Coraz więcej firm zmienia zasady związane z noszeniem maseczek. Dotyczy to głównie międzynarodowych sieci, jak również firm amerykańskich. To m.in. Walmart, Costco, Target czy Starbucks. Inne organizacje, takie jak Home Depot, Gap czy Ulta Beauty należą z kolei do sprzedawców, którzy zapowiedzieli, że będą monitorować rozwój sytuacji, ale na razie wymagają jeszcze zakrywania twarzy. 

Sprawdź: Pomysł na biznes

Target w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformował, że pracownicy nie będą musieli nosić masek, jeśli są już w pełni zaszczepieni. Dotyczy to również klientów. Nadal będą jednak stosowane inne środki bezpieczeństwa, takie jak dodatkowe sprzątanie oraz dystans społeczny.

Osoby w pełni zaszczepione to takie, które są już dwa tygodnie po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki. 

Niektóre firmy, takie jak Walmart, przekonują też, że pozwolą pracownikom na rezygnację z maseczek i wystarczy, że osoby te potwierdzą, że są w pełni zaszczepione. Budzi to krytykę niektórych ekspertów, którzy obawiają się, że pewne osoby zwyczajnie okłamią pracodawcę, by nie nosić maseczki. Walmart przekonuje jednak, że wierzy w swoją kulturę organizacyjną i że pracownicy firmy są zawsze uczciwi. 

Profile osobowości: INTJ

Nie brakuje też organizacji takich jak Trader Joe's, które pozwolą nie tylko pracownikom, ale również klientom na niestosowanie maseczek, a w dodatku zaufają na słowo - nie będą przeprowadzać żadnej weryfikacji. 

Zmiany tego typu pokazują, że wiele firm już stopniowo przygotowuje się do pożegnania pandemii Covid-19, kiedy coraz więcej ludzi jest już po szczepionce. To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY