Pierwsza kobieta w zarządzie Autenti – Dorota Adamczyk awansuje na członka zarządu ds. operacyjnych

Dorota Adamczyk, członek zarządu ds. operacyjnych w Autenti.
Dorota Adamczyk, członek zarządu ds. operacyjnych w Autenti.
Autenti, oferujący e-podpisy i e-identyfikację przechodzi kluczowe zmiany organizacyjne. Właśnie poinformowało o awansie Doroty Adamczyk, dotychczasowej Director of Planning and Performance in SaaS Sales Operations, na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rola Doroty Adamczyk w Autenti

Jako Director of Planning and Performance in SaaS Sales Operations, Dorota Adamczyk wykazała się zdolnością efektywnego planowania i wdrażania strategii. Doprowadziła do optymalizacji pracy podległych zespołów, wzrostu przychodów i osiągnięcia wyznaczonych celów biznesowych poprawiając kluczowe wskaźniki w firmie.

W swojej nowej roli COO, Dorota Adamczyk skupi się na dalszym usprawnianiu współpracy między marketingiem, sprzedażą i zespołami produktowymi. Będzie dążyła do wprowadzenia bardziej efektywnych procesów decyzyjnych, opartych na danych, aby wspierać rozwój produktów i strategii sprzedaży. Jej celem będzie optymalizacja zasobów wokół przychodów, skalowanie biznesu oraz wzmocnienie obecności firmy na rynkach polskim i DACH.

Komentarz Doroty Adamczyk – Autenti posiada wszystkie niezbędne elementy, aby odnieść znaczący sukces na rynkach europejskich, podobnie jak to ma miejsce w Polsce: technologię, która przynosi realną wartość dla biznesu i środowiska oraz zaangażowanych ludzi na pokładzie. Dla mnie możliwość objęcia roli COO w takiej firmie to ogromne wyróżnienie, ale także duża odpowiedzialność. Równocześnie jestem przekonana, że wraz z zespołem Autenti osiągniemy nasze cele.

Doświadczenie i kompetencje

Przed dołączeniem do Autenti Dorota Adamczyk pełniła kluczowe role w Grupie Wyborcza.pl/Agora, gdzie jako Chief Digital Revenue Officer podwoiła cyfrowe przychody firmy i zwiększyła liczbę aktywnych subskrypcji do 300 tysięcy. Jej inicjatywy skupione na wzroście przychodów, rozwoju obszaru subskrypcji oraz wzroście fundamentalnych KPI były kluczowe dla cyfrowej transformacji i wzrostu organizacji.

Wykształcenie i rozwój kariery

Dorota Adamczyk ukończyła studia w zakresie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim i zdobyła tytuł MBA na Politechnice Warszawskiej, specjalizując się w transformacji cyfrowej.


Autenti podbija Europę. "Nasz cel to 100 mln elektronicznie podpisywanych dokumentów miesięcznie"

Autenti podbija Europę. "Nasz cel to 100 mln elektronicznie podpisywanych dokumentów miesięcznie"

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów w Internecie. Zainteresowanie podpisem elektronicznym stale rośnie, więc również cele firmy stają się ambitniejsze. - Chcemy, żeby do 2025 roku miesięcznie podpisywano elektronicznie na platformie 100 mln dokumentów. Obecnie takich podpisów generujemy ok. 200 tys. - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Tomasz Plata, CMO Autenti.

ZOBACZ RÓWNIEŻ