Orlen nie wyklucza dalszych inwestycji w media [TYLKO U NAS]

Orlen nie wyklucza dalszych inwestycji w media [TYLKO U NAS]
Jeśli coś nam się będzie opłacać i przynosić zyski, to niczego nie możemy wykluczyć – tak na pytanie o ewentualne przejęcia kolejnych mediów przez Orlen odpowiada Adam Burak, członek zarządu paliwowego giganta. W rozmowie z magazynem „My Company Polska” przedstawiciel Orlenu podkreśla jednak, że w tej chwili jego koncern takich planów nie ma.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Na początku grudnia 2020 r. poinformowano, że grupa PKN Orlen przejmuje spółkę Polska Press, jednego z największych wydawców w Polsce. Jest ona właścicielem ok. 20 gazet lokalnych oraz 500 portali internetowych. Decyzja wywołała kontrowersję, w tym oskarżenia o to, że transakcja ma charakter polityczny i zagraża wolności mediów. Adam Burak zaprzecza takim sugestiom.

- Proces przejęcia Polska Press wyglądał u nas dokładnie tak, jak każdej innej spółki – wyjaśnia. Członek zarządu Orlenu mówi, że w tej chwili nie ma tematu zakupu kolejnych mediów przez spółkę. - W tej chwili nie prowadzimy żadnych rozmów na temat przejęć w sektorze mediowym. Ale twardej deklaracji, że nigdy nie podejmiemy takiej rękawicy, nie złożę. Prowadzimy działalność na dużą, międzynarodową skalę. Analizujemy wiele projektów, sprawdzamy różne możliwości. Jako spółka działająca na wolnym rynku musimy się kierować interesem ekonomicznym. Jeśli coś nam się będzie opłacać i przynosić zyski, to niczego nie możemy wykluczyć – wyjaśnia w rozmowie z My Company Polska.

Burak odpowiada też na spekulacje medialne, że ważną rolę w negocjacjach dot. Polska Press pełnili związani z PiS-em bracia Jacek i Michał Karnowscy. - Z całym szacunkiem dla Jacka i Michała Karnowskich, ale nie jest to prawdą. Nie współpracowaliśmy z żadnymi pośrednikami – ucina członek zarządu Orlenu. 

Cały wywiad Adama Buraka w najnowszym numerze magazynu My Company Polska.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ