OpenAI: aplikacja ChatGPT trafia do smartfonów

ChatGPT trafi do smartfonów / Fot. Materiały własn
ChatGPT trafi do smartfonów / Fot. Materiały własne
Użytkownicy będą mogli wpisywać lub wypowiadać swoje polecenia do chatbota. Aplikacja będzie również synchronizować działania na różnych urządzeniach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

OpenAI zapowiedziało, że wprowadzi aplikacje mobilne z dostępem do ChatGPT. Już teraz udostępnia wersję na iOS (iPhone), a w najbliższych tygodniach należy spodziewać się odpowiednika dla Androida. 

Aplikacja jest bezpłatna i póki co dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych. Użytkownicy mogą wpisywać pytania i otrzymywać odpowiedzi od chatbota. Oferowane jest także rozpoznawanie głosu, więc swoje pytania i polecenia możemy wygodnie wypowiadać. Sam bot odpowie jednak tylko w formie pisemnej. 

Sprawdź: Rentier

Osoby, które opłacają konto ChatGPT Plus mogą również korzystać z najpotężniejszego modelu AI oferowanego przez OpenAI - GPT-4. 

Firma planuje wprowadzenie aplikacji w większej liczbie krajów w nadchodzących tygodniach i zapowiedziała, że już wkrótce udostępni też wersję na Androida.

Generatywna AI podbija rynek

Od czasu udostępnienia ChatGPT pod koniec zeszłego roku miliony ludzi eksperymentowało z ChatGPT i innymi botami, takimi jak Bard stworzony przez Google (Alphabet). 

Zobacz: Side hustle

Nowa fala chatbotów zbudowanych na LLM (large language model), modelach sztucznej inteligencji trenowanych na ogromnych ilościach danych z internetu, trwa obecnie w najlepsze. Rozwiązania takie jak ChatGPT mogą przewidywać i generować ludzkie odpowiedzi na zapytania użytkowników. Są wykorzystywane do wszystkiego, od pisania życzeń urodzinowych po programowanie, ale mają też skłonność do wykazywania uprzedzeń i tworzenia "wiarygodnej fikcji".

Choć ChatGPT w wersji mobilnej pojawi się jako pierwszy na platformie iOS, Apple ograniczyło wewnętrzne wykorzystywanie narzędzi OpenAI. Firma, podobnie zresztą jak wiele innych, nie chce "karmić" sztucznej inteligencji własnymi danymi i obawia się, że poufne informacje mogłyby trafić w niepowołane ręce. 

Jeśli zaś chodzi o konsumentów, ci na pewno ucieszą się, że aplikacja trafi na smartfony. Może to sprawić, że jeszcze większa liczba osób zacznie korzystać z ChatGPT.

ZOBACZ RÓWNIEŻ