Omnipack z kolejną inwestycją. "To ułatwi nam m.in. nowe akwizycje"

Fot. Omnipack
Fot. Omnipack
W październiku Omnipack zakończył pracę nad konsolidacją powierzchni w jednej z dwóch swoich lokalizacji - SEGRO Logistics Park Warsaw w Nadarzynie - i powiększył magazyn o 10 tys. m2. Celem tych zmian jest ujednolicenie procesów, które pomogą operatorowi logistycznemu i jego klientom w dalszym rozwoju.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Całkowita powierzchnia SEGRO Logistics Park Warsaw w Nadarzynie wzrosła do 16 tys. m2. Obecnie firma posiada dwa magazyny – jeden w Nadarzynie k. Warszawy, a drugi w Gorzowie Wielkopolskim przy granicy niemieckiej.

Obsługujemy dzisiaj ponad 100 e-commerców, z których zdecydowana większość dynamicznie rośnie. Ponadto, stale dołączają nowe, co naturalnie generuje potrzebę dodatkowej powierzchni magazynowej. Na to nakłada się fakt, że zakupy w internecie robimy coraz bardziej świadomie, dlatego e-konsumenci mają coraz większe oczekiwania wobec nie tylko towaru, który zamawiają, lecz także jakości obsługi. Konsolidacja zapewnia skupienie wszystkich procesów pod jednym dachem. To daje możliwość szybszego reagowania na zmiany, wzrosty wolumenów i obsługę zwrotów w krótszym czasie, a co za tym idzie lepszy customer experience. Większa przestrzeń pozwoli też na nowe akwizycje, czyli kolejny krok umożliwiający rozwój naszego biznesu - komentuje Karol Milewski, Chief Revenue Officer w Omnipack.

Już dzisiaj centra logistyczne Omnipack realizują wysyłki w trybie Next Day Delivery na terenie Europy. Jednym z priorytetów operatora przy wyborze powierzchni magazynowej jest atrakcyjna lokalizacja, czyli magazyny w pobliżu centralnych hubów firm transportowych, terminali, autostrad, dróg ekspresowych. To gwarantuje optymalizację procesów logistycznych i pozwala wydłużyć czas składania zamówień, dla których dostawa jest realizowana następnego dnia. W zeszłym roku Omnipack uruchomił magazyn w Gorzowie Wielkopolskim przy granicy niemieckiej, co umożliwiło ekspansję i skalowanie biznesu na rynki Europy Zachodniej.

- Nie tylko strategiczna lokalizacja jest dla nas istotna. Przy wyborze powierzchni duży nacisk kładziemy też na infrastrukturę regałową, nowoczesne maszyny do pakowania i przenośniki transportujące, które automatyzują przemieszczanie się paczek. Ważna jest też zwiększona liczba docków, obsługująca wielu przewoźników jednocześnie. Te dwa ostatnie czynniki znacznie podnoszą wskaźnik efektywności operacji logistycznych. Nie bez znaczenia są dla nas również ekologiczne rozwiązania, takie jak zawory regulujące pobór wody, które ograniczają jej zużycie, dodatkowe podliczniki pozwalające na stały monitoring mediów i realne oszczędności podczas eksploatacji budynku, gospodarka odpadami budowlanymi, wysoka efektywność energetyczna, inteligentna oprawa LED, obniżająca zużycie energii elektrycznej. Nasze magazyny mają certyfikat BREEAM - dodaje Milewski.

Wywiad z Karolem Milewskim

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Karolem Milewskim, który ukazał się na naszych łamach w sierpniu 2021 roku. Materiał znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ