Nurt Innowacji. Fundacja Innovations Hub kształtuje nowe pokolenie polskich start-upów.

Innovation hub
Innovation hub
Wiodący mentorzy, zdolni innowatorzy, oraz gorąca pasja do przełomowych pomysłów - oto składniki magicznego eliksiru sukcesu, stworzonego przez Fundację Innovations Hub. Koroną ich wysiłków była uroczysta gala, która odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w ostatni wtorek, 13 czerwca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Od kreatywności do komercjalizacji: Siła programów mentoringowych Fundacji Innovations Hub

Czwarta edycja MedBiz Innovations Program oraz pierwsza edycja Green Innovations Challenge, zorganizowane przez Fundację Innovations Hub, zgromadziły ponad 250 twórczych umysłów, które przez dwa miesiące ciężko pracowały, tworząc ponad 70 innowacyjnych projektów z zakresu MedTechu oraz GreenTechu. Z pomocą doświadczonych mentorów, uczestnicy poszczególnych zespołów, mieli możliwość nie tylko wymyślić, ale też dopracować i zanalizować rynek dla swoich pomysłów.

Kacper Raciborski, Prezes Fundacji, podkreśla: "Start-up to najlepsza szkoła biznesu. Naszym celem jest, by młodzi ludzie mogli czerpać z doświadczenia mentorów, którzy pomagają im pokonywać trudności, z jakimi muszą się zmierzyć na drodze do sukcesu. Gala finałowa to moment, w którym mogą zebrać owoce swojej pracy i zdobyć pierwszy kapitał na rozwój swoich przedsięwzięć".

Gala Finałowa 2023 - Kolejny kamień milowy w rozwoju polskiej sceny start-upowej

Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 13 czerwca 2023 roku, najzdolniejsze zespoły prezentowały swoje projekty, reprezentujące różnorodność dziedzin - od MedTechu po GreenTech. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się takie innowacje jak opatrunki III generacji, dwustopniowe protezy, a także metody odzyskiwania energii z odpadów oraz aplikacje wspierające rozwój firm zgodnie z zasadami ESG.

Biohydrogels - triumfatorzy tegorocznej edycji programów mentoringowych

Zespołowi Biohydrogels, składającym się z Magdaleny Bańkosz, Katarzyny Sali, Dominiki Wanat i Klaudyny Grzeli, udało się wyróżnić spośród innych dzięki opracowaniu opatrunku hydrożelowego III generacji. Innowacyjny produkt został stworzony na bazie naturalnych polimerów, które po modyfikacji poprzez dodatek substancji aktywnych, wspomagają procesy regeneracyjne. Przed zespołem czekają teraz miesiące pracy w programie inkubacyjnym Fundacji, którego celem jest komercjalizacja produktu.

Budowanie mostu między uniwersytetami a funduszami

Fundacja Innovations Hub wypełnia lukę między uniwersytetami a ekosystemem funduszy. "To miejsce, gdzie uniwersytety kończą swoje działania, a fundusze inwestycyjne jeszcze nie widzą opłacalności inwestycji" - tłumaczy Krzysztof Zachwieja, lider programu Green Innovations Challenge. "Stworzyliśmy ekosystem dla młodych ludzi, którzy pragną stworzyć coś wyjątkowego. Wierzymy, że to praktyka, a nie teoria, kształtuje najlepsze umiejętności i wiedzę".