Nowe biuro Google, szczepienia, KTS Weszło. Najchętniej czytane teksty października

Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszaw
Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie, fot. mat. prasowe (Jacek Waszkiewicz)
Prezentujemy podsumowanie najchętniej czytanych tekstów w październiku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

1. Przysposobienie obronne

Kolejna fala pandemii przed nami. W jaki sposób zorganizować pracę w firmie, by wszyscy czuli się bezpiecznie? Jak zadbać o zdrowie całej swojej załogi oraz interesy ekonomiczne firmy? I czy można wymagać od pracowników zaszczepienia się?

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

2. Rockman w dyskotece - wywiad z Czadomanem

Na YouTube teledysk do piosenki „Ruda tańczy jak szalona” obejrzano ponad 128 mln razy. Paweł Dudek – znany jako Czadoman – zaczynał w zespole rockowym, ale teraz wyciąga na parkiet fanów muzyki tanecznej. Oprócz tego wyprodukował własną wódkę, a w przyszłym roku rusza ze sprzedażą produktów dla zwierząt. – Nie pamiętam sytuacji, żeby było źle – przyznaje w rozmowie z „My Company Polska”.

Wywiad można przeczytać TUTAJ.

3. Nowe biuro Google w Warszawie. Zdjęcia największego europejskiego Centrum Rozwoju Technologii Cloud

Google otworzy w Warszawie największe europejskie Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud. W biurze pracować będą eksperci i ekspertki od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google.

Galerię można zobaczyć TUTAJ.

4. Zbiórka KTS Weszło bez rekordu, ale z imponującym wynikiem

Rekordu szybkości zakończenia zbiórki crowdfundingowej nie ma, ale właściciele KTS Weszło mają powody do radości Firma zebrała maksymalną dopuszczalną kwotę 4,5 mln złotych.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

5. Szefowie funduszu ffvc odsłaniają karty. Najpierw 100 milionów, a potem... [WYWIAD]

Jeszcze w tym roku fundusz ffvc, w który zainwestował m.in. Totalizator Sportowy, wyda na inwestycje w startupy połowę ze zgromadzonych 100 mln złotych - zdradzają w rozmowie z mycompanypolska.pl Mariusz Adamski i Maciej Skarul, szefowie funduszu. Jakie możliwości rozwoju w USA mają polskie startupy i jak zmieniła się polityka inwestycyjna ffvc?

Wywiad można przeczytać TUTAJ.

6. Problem na rynku pracy: wolą się zwolnić niż przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19

Bardzo popularny prezenter pogody ze Stanów Zjednoczonych odmówił przyjęcia szczepionki. Pracował 33 lata i zyskał świetną reputację. Został zwolniony.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

7. Apetyt na sukces. Najlepsze startupy z branży foodtech

Współczesne foodtechy to już nie tylko inicjatywy promujące zdrowe odżywianie. To wiele innowacyjnych rozwiązań z zakresu nowych technologii, które pomagają prowadzić restaurację, ułatwiają sprzedaż online, a także walczą z takimi zjawiskami jak marnotrawienie żywności.

Z zestawieniem można zapoznać się TUTAJ.

8. Zielone Strony Biznesu. Startupy, które chcą wygrać z katastrofą klimatyczną

Rozwój automatyzacji na budowach, farmy wertykalne, niwelowanie ilości odpadów. Wiele polskich podmiotów skutecznie przyczynia się do tego, że ziemski scenariusz na nadchodzące lata nie brzmi aż tak pesymistycznie. Czy startupy – górnolotnie mówiąc – uratują świat?

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

9. LESS_ z nową rundą finansowania. Polski startup zebrał 10 mln zł od inwestorów

Właściciel platformy LESS_ (spółka CountMe) zebrał kolejną rundę finansowania i łącznie pozyskał już ponad 28 mln zł. Jednocześnie, spółka - zgodnie z harmonogramem - negocjuje przejęcie giełdowego Groclin SA. Fundusze zostaną przeznaczone głównie na dalsze skalowanie działalności w Polsce oraz ekspansję w kolejnych krajach.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

10. Szefowa Siemensa stanie na czele polskiego oddziału Microsoft

1 grudnia obowiązki szefa polskiego oddziału Microsoft przejmie Dominika Bettman, dotychczasowa szefowa Siemens Polska. Na stanowisku zastąpi Marka Loughrana, który zarządzał oddziałem od ponad 4,5 roku.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ