Nowa inwestycja ffVC Tech and Gaming. Fundusz wszedł w startup z branży e-sportowej [TYLKO U NAS]

CSGO. E-sport wchodzi do branży bukmacherskiej
CSGO. E-sport wchodzi do branży bukmacherskiej, fot. Gwidal WebTV, Flickr.com
Fundusz ffVC Tech and Gaming zainwestował w kolejny startup. To PandaScore, francuska firma zajmująca się zbieraniem danych z trwających rozgrywek e-sportowych, w celu analizy najbardziej przydatnych informacji. Łączna wartość rundy finansowej to 2 mln euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W rundzie finansowej wzięły udział europejskie fundusze VC: Alven i Serena Capital, za którym stoi francuski FDJ. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosły 2 mln euro, przy czym zdecydowaną większość przekazał fundusz ffVC Tech & Gaming.

Fundusz ffVC Tech & Gaming powstał z inicjatywy Totalizatora Sportowego oraz partnerów zarządzających ffVC przy wsparciu PFR Ventures oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (program PFR NCBR CVC).

PandaScore. AI w służbie bukmacherów

Runda finansowania z udziałem ff Venture Capital (ffVC) Tech & Gaming pozwoli PandaScore na dalsze prace rozwojowe technologii AI i zwiększenie zatrudnienia w Polsce. Francuski startup współpracuje już ze specjalistami z Polski, a w planach firmy jest otworzenie polskiego oddziału firmy i rozszerzenie zatrudnienia o kolejnych pracowników z sektora IT.

- Udział w rundzie finansowania, która skupiła największych europejskich inwestorów VC to ogromny sukces dla polskiego zespołu inwestycyjnego ffVC. Cieszymy się, że możemy być częścią międzynarodowego sukcesu PandaScore i wspierać go w działaniach na polskim rynku – komentuje  Mariusz Adamski, partner w ffVC.

- Innowacyjna technologia i zaangażowanie zespołu PandaScore idealnie wpisują się w wartości i strategię inwestycyjną funduszu ffVC Tech & Gaming, która skupia się na sektorach związanych z gamingiem, wykorzystaniem danych i rozwojem technologii AI – dodaje.

Technologia sztucznej inteligencji wykorzystywana przez PandaScore pozwala na zbieranie danych z trwających rozgrywek e-sportowych, w celu analizy najbardziej przydatnych informacji. Nadawcy e-sportowi mogą z kolei wykorzystać dostarczane za pośrednictwem API dane do wzbogacenia transmisji i odbioru turniejów przez widzów. Narzędzie to jest również wykorzystywane przez branżę bukmacherską i pozwala na lepszą predykcję wyników rozgrywek, w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Firma jest jednym z europejskich liderów w swoim segmencie, a wśród klientów PandaScore znajdują się najwięksi międzynarodowi bukmacherzy, jak m.in.: Betcris, czy Ladbrokes.

Czas na e-sport

- Widoczny wzrost zainteresowania e-sportem jest ściśle powiązany z rynkiem analityki danych. Możliwość prezentacji statystyk w trakcie rozgrywki pozwala firmom medialnym na pokazanie bardziej angażujących treści. Przekłada się to bezpośrednio na kontrakty i pieniądze ze sponsoringu, które napędzają rozwój branży e-sportowej – komentuje Flavien Guillocheau założyciel i dyrektor generalny PandaScore.

- Dalszy rozwój technologii PandaScore, a co za tym idzie potencjał tworzenia nowych miejsc pracy na polskim rynku, to doskonała wiadomość nie tylko dla Totalizatora Sportowego jako inicjatora Funduszu, ale także ważny sygnał dla polskiego środowiska e-sportowego, z którym jesteśmy związani od lat – mówi Maciej Makuszewski, dyrektor Biura Strategii w Totalizatorze Sportowym.

PandaScore dostarcza danych z rozgrywek e-sportowych, w takich grach jak: League of Legends, DOTA 2, Counter Strike: Global Offensive, Call of Duty, Rocket League, Overwatch, PUBG, FIFA, Valorant oraz King of Glory. W planach firmy jest rozszerzanie swojego portfolio o kolejne tytuły.

ffVC Tech & Gaming. Kolejna inwestycja

To czwarta już inwestycja funduszu ffVC Tech & Gaming. Do tej pory podmiot zainwestował m.in. w spaceOS czy ReSpo.Vision.  Fundusz na inwestycje w najbliższych latach chce przeznaczyć około 100 mln złotych.

Już niebawem tylko u nas wywiad z twóracmi ffVC Tech & Gaming: Mariuszem Adamskim i Maciejem Skarulem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY