Duże zmiany personalne w Nestmedic

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 45
Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic, twórca mobilnego systemu teleKTG Pregnabit poinformowała o zmianach w zarządzie spółki. Na stanowisko prezesa zarządu został powołany Jacek Gnich. Dr. n. med. Partycja Wizińska-Socha, która do tej pory pełniła obowiązki prezesa zarządu została członkiem zarządu firmy. Jednocześnie rezygnację złożył Konrad Kowalczuk, dotychczasowy członek zarządu. Spółka zapowiada opracowanie nowej strategii rozwoju systemu oraz jego komercjalizacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jacek Gnich, nowy prezes Nestmedic, posiada doświadczenie w komercjalizacji innowacyjnych produktów. Jest zawodowo związany z Scanderia Venture, gdzie od 2017 jest Prezesem Zarządu. Pełnił również funkcję prezesa zarządu Infoscan, gdzie zwiększył zakres działania spółki w Polsce i na zagranicznych rynkach, a także pozyskał nowych inwestorów. Wcześniej był między innymi dyrektorem finansowym w Kino Polska TV oraz członkiem Rady Nadzorczej Kansas Semiconductor LLC z siedzibą w USA. Posiada szeroką wiedzę w zakresie finansów, jest m.in. autorem publikacji – poradnika dla MSP „ Komentarz do Ustawy o Rachunkowości” wydanej przez PARP. 

- Widzę bardzo duży potencjał systemu Pregnabit, zarówno w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Mocno wierzę w ten produkt i bardzo się cieszę, że będę mógł rozwijać go wraz z zespołem wybitnych specjalistów, którzy do tej pory nad nim pracowali. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i wiedza w zakresie komercjalizacji produktów przyniesie wymierne korzyści dla spółki Nestmedic. Jednym z moich pierwszych zadań na stanowisku prezesa będzie przygotowania aktualizacji planu działań zarówno w zakresie sprzedaży urządzenia jak i rozwoju technologicznego. O szczegółach związanych z nowymi inicjatywami poinformujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku  – komentuje Jacek Gnich, prezes zarządu Nestmedic. 

Jacek Gnich zastąpił na stanowisku prezesa zarządu dr. n. med. Partycja Wizińską-Sochę, współzałożycielkę firmy Nestmedic, która stworzyła i wprowadziła na rynek system Pregnabit, czyli kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania dobrostanu płodu. Z wykształcenia jest biotechnologiem farmaceutycznym, absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Objęcie stanowiska członka zarządu pozwoli jej na skoncentrowanie się na dalszym rozwoju Pregnabit. 

- Po zmianach w zarządzie skupię się w dużej mierze na pracy związanych z medyczną stroną urządzenia i dalszym rozwojem systemu. Jestem przekonana, że nowy skład Zarządu w efektywny sposób doprowadzi do przyspieszenia prac w zakresie komercjalizacji systemu Pregnabit i doprowadzi do zwiększenia potencjału technologicznego spółki – dodaje Partycja Wizińska-Socha – członek zarządu Nestmedic 

Nestmedic jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i  dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit. Na system Pregnabit składają się dwa certyfikowane wyroby medyczne - Pregnabit - mobilne teleKTG pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ