Miliarder z Indii zainwestował w polski fundusz. Poszuka najlepszych deweloperów gier

Firmy z branży gamingowej wciąż znajdują się na ce
Firmy z branży gamingowej wciąż znajdują się na celowniku inwestorów, fot. Shutterstock
Biswanath Patnaik, pochodzący z Indii miliarder, szef funduszu BNP Investments, został większościowym inwestorem w polskim wehikule inwestycyjnym ASI Gaming Investment Group.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Biswanath Patnaik obok inwestycji, która stawia go w roli inwestora większościowego  ASI Gaming Investment Group, został także partnerem zarządzajacym.

Kim jest Biswanath Patnaik

Biswanath Patnaik ma za sobą bogata karierę bankiera inwestycyjnego, inwestora private equity i założyciela BNP Venture Capital oraz BNP Investments z siedzibami w Dubaju i Londynie. 

- Dołączenie Biswanatha Patnaika do grupy inwestorów Gaming Investment Group otwiera nowe perspektywy rozwoju i możliwości akwizycyjne na rynku polskim i międzynarodowym. Osobiście cieszy mnie fakt, że nowy inwestor jest od lat związany z międzynarodowym rynkiem kapitałowym. Myślę, że decyzja o inwestycji w Polsce pokazuje trend związany z umiędzynarodowieniem polskiej branży gamingowej i projektów z tej branży - komentuje Jarosław Grzywiński, były prezes GPW, doradca zarządu Gaming Investment Group.

- Moja decyzja o inwestycji w ASI Gaming Investment Group ma charakter strategiczny. Od dawna obserwuję branże game developmentu w Polsce i globalnie. Widzę ogromne perspektywy rozwoju tego sektora w najbliższych latach. Fundusze na całym świecie koncentrują się na najciekawszych studiach produkcyjnych oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie tworzenia nowoczesnych produktów w branży entertainment - mówi Biswanth Patnaik.

Biswanath Patnaik poprzez wehikuł inwestycyjny BNP działa w wielu sektorach, zajmując się finansami, healthcare, start-upami, energią odnawialną, nieruchomościami, FinTech i produkcją. Oprócz spółek w Indiach, poprzez swoje inwestycje posiada również pakiety kontrolne w wielu spółkach w Londynie, Zurychu, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Mauritiusie, Ghanie. Jest dyrektorem Afrinex Clearing House, czyli giełdy papierów wartościowych na Mauritiusie. 

Dzięki swoim start-upom i inwestycjom biznesowym był wielokrotnie wyróżniany, otrzymał m.in. nagrodą Economic Times (2022) w dziedzinie bankowości inwestycyjnej, a ostatnio został uhonorowany tytułem „Pride of the Nation” w kategorii „Emerging Investment Banking”. Biswanath Patnaik został uhonorowany także w Izbie Gmin Parlamentu Brytyjskiego. W 2023 roku podczas 20 edycji Greatest Brands and Leaders 2023 Asia-Americas-Africa został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem i nagrodą dla największego lidera wspierającego rozwój międzykontynentalny.

ASI Gaming Investment Group szuka firm gamingowych

ASI Gaming Investment Group to prywatny fundusz inwestycyjny skoncentrowany na grach wideo. ASI GIG inwestuje w: startupy z branży gamedev, niezależne studia gier skoncentrowane na produkcji gier AA i AAA, cyfrową rozrywkę, ekosystem tworzenia gier i rozrywki, startupy R&D skupiające się na narzędziach i sprzęcie związanym z gamedev.

Fundusz ASI GIG głównie poszukuje firm na wczesnym lub średnim etapie rozwoju przed IPO, istniejących na rynku nie dłużej niż 4 lata, z wyjątkowym, ambitnym zespołem oraz unikalną własnością intelektualną lub wartością technologiczną (patenty, publikacje) o szacowanej wartości od 5 do 100 milionów PLN.

W projekt zaangażowany jest m.in. znany aktor, Piotr Stramowski. Przeczytaj więcej o jego biznesowych planach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ