Mieszkańcy Wrocławia walczą o... Biedronkę. Nietypowy zryw społeczny podczas obrad rady miejskiej

biedronka
Fot. shutterstock.
Mieszkańcy Wrocławia zdecydowali się protestować podczas obrad rady miejskiej. Ich postulaty dotyczyły ochrony sklepu dyskontowego na Przedmieściu Oławskim, który mógłby zostać zamknięty na skutek nowego planu zagospodarowania tego obszaru.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mieszkańcy przeciwni likwidacji popularnego dyskontu przyszli na obrady rady miejskiej z transparentami, na których widniało hasło "Nie likwidujcie Biedronki". Rzadko się zdarza, by klienci tak mocno wstawiali się za marką - w polskim krajobrazie handlowym to sytuacja rzadka, ale prośby części społeczności zamieszkującej Przedmieście Oławskie wydają się zrozumiałe.

Mieszkańcy Wrocławia walczą o... Biedronkę. Nietypowy zryw społeczny podczas obrad rady miejskiej

Jak informuje portal wroclaw.wyborcza.pl, mimo zdecydowanej postawy mieszkańców, rada miejska przegłosowała kontrowersyjny projekt. W miejscu, gdzie obecnie funkcjonuje Biedronka i kilka niewielkich budynków między ulicą Traugutta, Szybką a rzeką Oławą, mogą powstać nowe konstrukcje.

To właśnie teren ten jest głównie własnością firmy Otis Investment. Postanowiła ona wystąpić o zmianę planu zagospodarowania, co pozwoliłoby na budowę nowych budynków mieszkalnych wzdłuż ul. Szybkiej. Choć mieszkańcom nie podoba się ten pomysł i postanowili wyrazić swoje niezadowolenie podczas obrad rady, zostali zignorowani przez radnych z klubu prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, którzy opuścili salę - relacjonuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Inuru pozyskało 10 mln dolarów i rusza ze sprzedażą w sklepach Walmart. Co szykuje polska firma?

Czy to koniec Biedronki przy ul. Szybkiej?

Nowy i przyjęty plan zakłada możliwość budowy wysokich budynków mieszkalnych z opcją funkcji hotelowej. Dodatkowo przewiduje się miejsca na lokale handlowe i usługowe na parterach tych budynków. To stawia pod znakiem zapytania przyszłość Biedronki na ul. Szybkiej 2/4. Niemniej jednak jest szansa, że popularny dyskont wróci w nowej formie na parterze jednego z planowanych budynków.

Mieszkańcy deklarują, że chcieliby robić zakupy w dotychczasowym, wygodnie położonym miejscu. Kwestią jest też najwidoczniej marka, która według mieszkańców gwarantuje w miarę przystępne ceny.

Biedronka i 3,5 tys. sklepów

Wrocław jest gospodarzem aż 66 sklepów Biedronka. Jednak na skalę krajową, liczba ta jest znacznie większa - sieć Biedronki zbliża się do imponującego wyniku 3500 sklepów na terenie całej Polski.

Dyskusja na temat postawy radnych przeniosła się również do mediów społecznościowych. Piotr Uhle na Twitterze wyraził swoje niezadowolenie, pisząc: "Radni @SutrykJacek, prezydencie @MazurJakubWro, dlaczego udajecie Greka? [...] Skąd w Was taka arogancja?" - pytał podkreślając, że radni wyszli z sali w czasie niezaplanowanych przemówień mieszkańców.

Pielęgniarki konopne. Nowa profesja w polskim biznesie medycznym?

ZOBACZ RÓWNIEŻ