Manufaktura Piwa Wódki i Wina pod ciężarem długów liczy na postępowanie układowe zamiast upadłości

janusz palikot
Janusz Palikot / Fot. materiały prasowe
Manufaktura Piwa Wódki i Wina, znana przede wszystkim z kojarzenia jej z Januszem Palikotem, znalazła się na krawędzi bankructwa. W zeszłym tygodniu jeden z inwestorów spółki złożył wniosek o postępowanie sanacyjne i upadłość, co w odpowiedzi skłoniło zarząd firmy do złożenia wniosku o postępowanie układowe z wierzycielami.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sytuacja Grupy MPWiW jest obecnie trudna, jednak jej prezes, Janusz Palikot, walczy o odbudowę i ratunek dla spółki.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina powstała w wyniku połączenia dwóch spółek z branży piwnej, MPWiW i Dr Brew, oraz konsolidacji kilku innych podmiotów. Prezesem spółki jest od 2020 roku Janusz Palikot, który od samego początku starał się nadążyć za rosnącym popytem na produkty Grupy. Wkrótce jednak firma stanęła w obliczu trudności finansowych, co spowodowało złożenie wniosku o postępowanie sanacyjne i upadłość przez jednego z inwestorów.

Walka o przetrwanie Manufaktury Piwa Wódki i Wina

Aby zapobiec upadłości, zarząd Grupy MPWiW złożył wniosek do sądu o uruchomienie postępowania zatwierdzającego układ z wierzycielami w ramach postępowania restrukturyzacyjnego - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Celem tego wniosku jest ochrona aktywów należących do spółek Grupy przed dalszymi wnioskami o upadłość ze strony wierzycieli. Zarząd podkreśla, że liczba i wartość zamówień są na rekordowych poziomach, co pokazuje potencjał Grupy MPWiW.

Lover to osobisty trener życia seksualnego. "Problemy seksualne można skutecznie leczyć" [WYWIAD]

Plan restrukturyzacji MPWiW Janusza Palikota

Według relacji Janusza Palikota Grupa postawiła na zespół nadzorujący, który w porozumieniu z zarządem przygotowuje i niezwłocznie wdraża program zmian organizacyjnych i osobowych mających zagwarantować płynność finansową firmy. Zarząd prowadzi także rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mają zapewnić finansowanie na czas niezbędnych zmian.

MPWiW chce uregulować zobowiązania

Marek Maślanka, reprezentujący grupę inwestorów, apeluje o zachowanie spokoju i danie szansy na działania odbudowujące pozycję spółek. Podkreśla, że majątek, materiały produkcyjne oraz zapasy gotowych produktów w magazynach pozwalają mieć nadzieję na szybki powrót do regulowania wszystkich zobowiązań. Maślanka przekonuje, że postępowanie układowe da Grupie czas na odzyskanie pełnej kontroli nad finansami i uzyskanie zdolności do regulowania zobowiązań na czas.

Niepewne losy Manufaktury Piwa Wódki i Wina

Postępowanie restrukturyzacyjne ma na celu uratowanie Manufaktury Piwa Wódki i Wina przed upadłością, a współpraca z potencjalnymi inwestorami stwarza szansę na odbudowę pozycji firmy na rynku. Mimo trudności, prezes Janusz Palikot i jego zespół wierzą w możliwość przetrwania i powrotu do pełnej płynności. Losy Grupy MPWiW w najbliższym czasie będą zależały od wyników rozmów z inwestorami i efektywności planu restrukturyzacyjnego.

Przegląd najciekawszych gadżetów. Sierpień 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ