Brzytwa dla tonącego Browaru Tenczynek: Janusz Palikot przedstawia inwestora

janusz palikot
Janusz Palikot / Fot. materiały prasowe
Janusz Palikot, kontrowersyjna postać polskiego biznesu, ogłasza nowego inwestora dla swojego alkoholowego przedsięwzięcia, Browaru Tenczynek i zapowiada rewitalizację marki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według ostatnich doniesień "Rzeczpospolitej" firma Kraft Alkohole może wkrótce przejąć kontrolę nad Tenczyńską Okovicą i wydzierżawić Browar Tenczynek. Czy to oznacza nowy rozdział dla producenta, który od miesięcy walczy o przetrwanie na oczach Polaków?

Jak twierdzi Janusz Palikot, cytowany przez portal wiadomoscihandlowe.pl „Kraft Alkohole ma także prowadzić końcowe negocjacje z dwoma potencjalnymi inwestorami branżowymi, ale nie może przedstawić danych tych firm przed sfinalizowaniem umów.”

Realna szansa na wskrzeszenie Browaru Tenczynek, czy kolejne kombinacje

Niemniej jednak, wierzyciele związani z firmami Palikota wyrażają swoje obawy. Według nich, Kraft Alkohole, mimo swojej obiecującej roli, nie jest nowym graczem na rynku i mogą obawiać się, że jest to kolejny manewr mający na celu przesunięcie dochodów do dzierżawcy. Kraft Alkohole znajduje się także na liście niespłaconych należności Manufaktury Piwa, Wódki i Wina, z długiem wynoszącym 7 tys. zł. Do tego należy dodać informację, że były szef marketingu Browaru Tenczynek, jest prezesem Kraft Alkohole. 

Pewne obawy w tej kwestii są zrozumiałe ze względu na to, że Janusz Palikot stracił zaufanie w oczach inwestorów, którzy chcą odzyskać stracone pieniądze. Niektórzy z nich stracili już na to nadzieję i każdy ruch ze strony Janusza Palikota odczytują z negatywnym sentymentem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie jako centrum finansowania startupów

Zagadkowe milczenie nadzorcy

Artur Szczepański, doradca restrukturyzacyjny nadzorujący postępowania upadłościowe Tenczynek Bezalkoholowe i innych spółek grupy, stwierdza, że nie otrzymał jeszcze żadnych oficjalnych dokumentów potwierdzających tę transakcję. Oczekuje na uzasadnienie i szczegółowy opis warunków finansowych transakcji, które muszą być przedstawione, aby uznać ją za ważną - relacjonuje "Rz".

Nowe rozdanie dla Browaru Tenczynek jest możliwe 

Mimo tych kontrowersji, istnieje nadzieja, że nowe inwestycje i strategiczne planowanie mogą wpłynąć na odrodzenie marki Tenczynek na polskim rynku alkoholowym. Planowane jest wznowienie produkcji w trzecim kwartale 2024 roku, co może stanowić szansę na odbudowę i rozszerzenie działalności browaru.

Najbliższe miesiące pokażą, czy Kraft Alkohole spełni oczekiwania jako inwestor i czy uda się przezwyciężyć sceptycyzm wierzycieli oraz potencjalne przeszkody prawne. Janusz Palikot oraz jego zespół mają za zadanie nie tylko przekonać rynek do swojej wizji, ale także zabezpieczyć przyszłość finansową i produkcyjną Browaru Tenczynek.

Subwencje dla samozatrudnionych. Gdzie ich szukać?

ZOBACZ RÓWNIEŻ