Microsoft przejmuje platformę TakeLessons. Stawia na e-learning

TakeLessons trafia do Microsoftu / Fot. Unsplash.c
TakeLessons trafia do Microsoftu / Fot. Unsplash.com
Nowe przejęcie sprawi, że Microsoft jeszcze bardziej zwiększy swoje możliwości w zakresie technologii edukacyjnych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

EdTech, czyli edukacja łączona z technologią, to kolejny z sektorów biznesu, który w ostatnich latach rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Dla niektórych połączenie Microsoftu z firmami z tego sektora może nie wydawać się oczywiste, zwłaszcza że Microsoft znany jest przede wszystkim z oprogramowania zwiększającego produktywność, czy też usługi chmurowej Azure. 

Sprawdź: MBTI

Tymczasem warto zauważyć, że LinkedIn, który oferuje rozbudowany serwis e-learningu, należy przecież do Microsoftu. Nie można więc powiedzieć, że dostawca Windows czy Office'a nie jest zainteresowany sektorem EdTech. 

Najnowsze przejęcie dotyczy natomiast TakeLessons, platformy online, która łączy uczniów z indywidualnymi nauczycielami różnych przedmiotów, takich jak muzyka, rękodzieło i języki obce. TakeLessons powstało w 2006 r. i ma główną siedzibę w San Diego. Przez ten czas zebrała co najmniej 20 mln dol. od inwestorów. Nie wiadomo jednak, jak dużo użytkowników faktycznie korzysta z tej platformy. 

Zobacz: Pomysł na biznes

Microsoft prawdopodobnie rozważy włączenie usług TakeLessons w swoją platformę Teams. Warto zauważyć, że z Teamsów już teraz korzysta 100 mln uczniów w szkołach publicznych, a dodatkowo Microsoft jest czołowym dostawcą rozwiązań administracyjnych dla instytucji edukacyjnych. 

Wartość rynku EdTech szacuje się obecnie na 89,49 mld dolarów. Oczekuje się, że będzie on rósł na poziomie ok. 20% rocznie. W obecnych czasach, kiedy tylko praca, ale też nauka przeniosła się do świata wirtualnego i działań zdalnych, zakup TakeLessons wydaje się bardzo uzasadniony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY