Konsolidacja w branży transportowej. ARMIR oficjalnie zmienia właściciela

Frigo Logistics
Frigo Logistics, fot. materiały prasowe
Frigo Logistics finalizuje proces przejęcia spółki ARMIR. Zgodę na transakcję wydał już UOKiK.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedwstępna umowa między przedstwicielami obu spółek została zawrta w maju br. 

ARIMR pozostanie samodzielna

Celem przyświecającym połączeniu firm jest zawiązanie korzystnej dla obu stron współpracy biznesowej. Zmiany właścicielskie nie wpłyną na strukturę firmy, sposób pracy, funkcjonowanie oddziałów należących dotychczas do ARMIR ani zatrudnioną w tej firmie kadrę pracowniczą. Zgodnie z planami nowego właściciela, ARMIR pozostaje spółką zarządzaną przez dotychczasowych Prezesów, którzy po zakończonej koncentracji pełnią funkcje dyrektorów zarządzających. Spółka zachowa możliwość podejmowania suwerennych decyzji. 

– Zawarte z ARMIR porozumienie otwiera przed obydwiema firmami nowe perspektywy i stwarza biznesowe szanse. To kolejny etap rozwoju Frigo Logistics, który pozwala nam zwiększyć udziały na rynku oraz wymienić się wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami z obopólną korzyścią. Nasza strategia zakłada wzmacnianie pozycji na rynku polskim i międzynarodowym poprzez rozwój działalności o kolejne obszary i rozwijanie własnej infrastruktury operacyjnej. Zakup udziałów w firmie ARMIR jest kolejnym krokiem świadczącym o tym, że konsekwentnie realizujemy nasze działania i nieustannie zwiększamy swój potencjał – mówi Kristof Verbruggen, prezes zarządu Frigo Logistics.

ARMIR jest spółką, która działa na polskim rynku od 2006 roku, świadcząc usługi w zakresie transportu drobnicowego i całopojazdowego na terenie całego kraju. Posiada magazyny w czterech lokalizacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Mysłowice, Wrocław i Oborniki Wielkopolskie, operuje flotą około 60 pojazdów własnych oraz około 80 pojazdów na zasadzie stałej współpracy z podwykonawcami. Zatrudnia łącznie ponad 100 osób.

– Rozwój ARMIR pozostaje dla nas wciąż priorytetem. Jesteśmy przekonani, że podjęta decyzja jest dla naszej firmy i dla wszystkich pracowników dobrym rozwiązaniem. Zmiana formalna właściciela otwiera przed nami nowe perspektywy i stwarza dla nas ogromne, biznesowe szanse. Wierzymy, że to kolejny etap rozwoju firmy, który pozwoli nam zwiększyć udziały na rynku oraz pozyskać wiedzę od doświadczonego partnera będącego liderem na polskim rynku, obecnym również na rynkach zagranicznych – dodaje dotychczasowy prezes zarządu ARMIR, Artur Ulejczyk.  

Za sprawą przejęcia, firma transportowa ARMIR – tak jak Frigo Logistics – stała się częścią Nichirei Logistics Group Inc.

Frigo Logistics to jeden z największych operatorów logistycznych dla produktów mrożonych w Polsce. Obecnie posiada swoje lokalizacje na terenie całego kraju – w Żninie, Radomsku, Błoniu pod Warszawą, Żdżarach k. Szczecina oraz w Czeladzi, gdzie magazynuje towar łącznie na blisko około 50 000 miejsc paletowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY