Koc elektryczny konieczny tej zimy? Doskonały pomysł na biznes

Koc elektryczny ogrzeje tej zimy / Fot. Thomas Fau
Koc elektryczny ogrzeje tej zimy / Fot. Thomas Faull, istockphoto
Rachunki są coraz wyższe, a rodziny na całym świecie szykują się na zimę i szukają oszczędności. Gwałtownie wzrosła więc sprzedaż koców elektrycznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Chińscy producenci twierdzą, że popyt z Europy szybko rośnie. Koce elektryczne mogą być tańsze w eksploatacji niż niektóre grzejniki. 

Sprawdź: Pokolenie Z

Kryzys energetyczny, z jakim zmaga się Europa, skłania konsumentów do szukania rozwiązań, które do tej pory nie były aż tak popularne. Chodzi o koce elektryczne, których coraz częściej szukają także Polacy:

Ostatnie 12 mies., wyszukiwania w Polsce dla hasła "koc elektryczny" w google.pl

Dane eksportowe wskazują na gwałtowy wzrost zamówień, dzięki którym zarabiają takie firmy jak UTK Technology Ltd. z siedzibą w Shenzhen. To producent i sprzedawca koców elektrycznych m.in. na stronie internetowej Alibaba, który potwierdził, że popyt osiągnął w tym miesiącu "bezprecedensowy poziom". 

Koc elektryczny niezbędny dla wielu rodzin 

UTK Technology zdradziło, że liczba codziennych zapytań od europejskich klientów zrosła pięciokrotnie, a większość ludzi prosi o pilną wysyłkę. Firma spodziewa się dostarczyć do Europy ponad 10 tys. koców w przyszłym miesiącu. Dodaje, że już teraz dużo pracuje w godzinach nadliczbowych. 

Europa przygotowuje się do trudnej zimy, ponieważ gwałtownie rosnące ceny gazu ziemnego i kryzys dostaw wywołany w dużym stopniu agresją Rosji na Ukrainę skłania rządy do planów racjonowania energii. Jednocześnie gospodarstwa domowe, już dotknięte rosnącą inflacją, szukają oszczędności, ponieważ stoją w obliczu absurdalnych podwyżek rachunków za media. W takim wypadku warto zawsze podkreślić, że inflacja nie wzięła się "znikąd" i odpowiadają za nią banki centralne i politycy, którzy w ostatnich latach doprowadzili do ogromnego, rekordowego dodruku pieniądza.

Serwis EnergyAustralia przekonuje, że koce elektryczne, które mają cienkie przewody elektryczne i rozpraszają ciepło po podłączeniu do prądu, są o dwie trzecie tańsze w porównaniu do niektórych grzejników. Dzieje się tak głównie dlatego, że są mniej wydajne i ogrzewają użytkownika z bliska, natomiast nie ogrzeją całego pomieszczenia. 

Zobacz: Flipperzy

Sprzedawcy z Wielkiej Brytanii już potwierdzili trend. Sieć domów towarowych John Lewis Partnership twierdzi, że sprzedaż kocy elektrycznych wzrosła o 67% w porównaniu z rokiem poprzednim, a liczba wyszukiwań produktów w internecie wzrosła o prawie 470%. Jeśli ktoś szuka dobrego pomysłu na biznes i "na teraz", to właśnie go znalazł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ