Kaufland ułatwia wymianę monet dla swoich klientów

coinstar
Fot. shutterstock.
Kaufland, jeden z największych niemieckich supermarketów, wprowadza innowacyjne rozwiązanie, które ma ułatwić klientom wymianę monet na banknoty lub bony zakupowe.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wprowadzenie maszyn Coinstar do sklepów cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, a firma planuje rozwinięcie tego programu we wszystkich swoich placówkach w kraju. Obecnie w niemieckich Kauflandach można już znaleźć 200 maszyn do wymiany monet, a jeszcze w tym roku planuje się wyposażenie ponad 90% sklepów w te urządzenia - czytamy w oświadczeniu firmy.

Współpraca Kauflandu z Coinstar

Kaufland nawiązał współpracę z Coinstar, wiodącym dostawcą usług samoobsługowej wymiany monet w Niemczech. Celem obu partnerów jest wyposażenie większości sklepów w maszyny Coinstar, które umożliwiają klientom wymianę drobnych monet na bardziej praktyczne banknoty lub bony zakupowe. Klienci, których portfele są pełne drobnych monet, zyskają możliwość skorzystania z tej wygodnej usługi i otrzymania kuponu, który można wykorzystać podczas płacenia za zakupy lub wypłacić gotówkę w punkcie informacyjnym dla klientów - wyjaśnia portal dlahandlu.pl

Sukces rozwiązania Coinstar w sklepach Kaufland

Kaufland wcześniej przetestował maszyny Coinstar w 95 sklepach Real i otrzymał pozytywne opinie klientów, co skłoniło firmę do rozszerzenia usługi na większą skalę. Obecnie w sieci Kaufland działa już 400 maszyn Coinstar, a firma planuje wyposażyć w nie ponad 90% swoich sklepów jeszcze w tym roku. Andreas Spinkler, dyrektor zarządzający Coinstar Germany, podkreśla, że współpraca z Kauflandem przyniosła doskonałe rezultaty i obie strony cieszą się z możliwości dalszego rozwoju tego projektu.

Udogodnienia dla klientów

Wprowadzenie maszyn Coinstar w sklepach Kaufland ma na celu usprawnienie procesu wymiany monet dla klientów. Zamiast męczyć się z liczeniem i sortowaniem drobnych monet, klienci mogą skorzystać z automatów i wymienić je na bardziej praktyczne formy płatności. Taka usługa z pewnością ułatwi zakupy i przyspieszy obsługę klienta, a także pomoże uniknąć sytuacji, w której portfele pękają od nagromadzonych monet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ