Szczepienia przeciwko COVID-19: Sieci handlowe chcą przyłączyć się do akcji

Szczepienie pracowników
Szczepienie pracowników, fot. Adobe Stock
Jeśli tylko będzie taka możliwość, sieci handlowe w Polsce chcą przejąć odpowiedzialność za proces szczepienia pracowników - wynika z wypowiedzi przedstawicieli firm dla mycompanypolska.pl

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, jak informowaliśmy 31 marca, tuż po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego w które zapowiedziano zmiany w programie szczepień, chęć zaszczepienia swoich pracowników wyraziła m.in. Biedronka. - Pozostajemy w bieżącym kontakcie z naszymi partnerami medycznymi i jak tylko szczepionki będą dostępne oraz będzie możliwość prawna przeprowadzenia takiej akcji, będziemy niezwłocznie podejmować odpowiednie i konkretne decyzje i działania w tej sprawie - zadeklarował Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Szczepienia w sklepach. Sieci są za

Do akcji chcą się przyłączyć także i inne sieci. - Chcielibyśmy zorganizować takie punkty szczepień dla naszych pracowników - powiedziała Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR, Auchan Retail Polska. Jak dodała, sieć ma już doświadczenia w procesie masowych szczepień - tyle, że przeciwko grypie. - Wtedy sklep organizował specjalną salę przeznaczoną na szczepienia. Zainteresowanie jest duże - jesteśmy w trakcie zbierania danych - powiedziała.

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska zadeklarowała, że w tym momencie sieć analizuje wymogi prawne i możliwości infrastrukturalne w zakresie szczepienia pracowników. - Jeśli takie działanie będzie możliwe przez nas do zrealizowania, z radością przyłączymy się do programu szczepień i wesprzemy system opieki zdrowotnej w tym obszarze - zapewniła. Obecnie w sieci pracuje około 24 tys. osób w 700 sklepach centrach dystrybucji, biurach ekspansji oraz centrali.

Deklarację chęci przystąpienia do akcji szczepień złożyła także Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska. - Sieć Kaufland zatrudnia w Polsce blisko 16 tysięcy pracowników. Ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego jak tylko pojawi się taka możliwość, niezwłocznie podejmiemy działania mające na celu zaszczepienie przeciwko wirusowi SARS-COV-2 wszystkich chętnych pracowników. Szczepienia rozpoczniemy od grupy osób zatrudnionych w marketach, które mają codzienny kontakt z klientem - powiedziała.

W tym momencie Kaufland czeka na publikację rozporządzenia, w którym zostaną zawarte szczegółowe rozwiązania dotyczące procesu organizacji szczepień. - Jako pracodawca dołożymy wszelkich starań, aby umożliwić bezproblemowe zaszczepienie się wszystkim zgłoszonym pracownikom, niezależnie od lokalizacji - zapewniła.

Chęć przyłączenia się do akcji złożyła także Żabka. - Temat szczepień pracowników naszej firmy jest przez nas analizowany od momentu pojawienia się pierwszych szczepionek na świecie. Sam proces mamy już zaprojektowany i jesteśmy gotowi rozpocząć go jeszcze w kwietniu br. Jesteśmy w stanie uruchomić nawet kilkanaście punktów szczepień. Zastanawiamy się też nad uruchomieniem punktu mobilnego. Czekamy na rozporządzenie określające formalne założenia przeprowadzenia takiej operacji. Niezwłocznie po jego publikacji będziemy podejmować konkretne działania w tej sprawie - napisano w komunikacie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ