Jeronimo Martins: Chcemy zaszczepić pracowników sklepów Biedronka

Pracownicy Biedronki
Pracownicy Biedronki, fot. materiały prasowe
Firma Jeronimo Martins Polska, czyli właściciel sieci Biedronka, chce dołączyć do akcji organizacji szczepień dla swoich pracowników - dowiedział się portal mycompanypolska.pl. Firma czeka obecnie na konkretne zasady dystrybucji szczepionek, które ma przygotować rząd i już przygotowuje potencjalne procedury.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak dowiedzieliśmy się w Jeronimo Martins, sieć od dłuższego czasu pracowała nad możliwością zaszczepienia chętnych pracowników. - Pracownicy handlu spełniają określoną misję, codziennie są narażeni na kontakt z wieloma osobami, wiec – jako grupa zawodowa - powinni być szczepieni tak szybko jak to możliwe. Sieć Biedronka umożliwi wszystkim swoim chętnym pracownikom możliwość łatwiejszego zaszczepienia się - komentuje Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Do tej pory takiej możliwości nie było. Dystrybucją szczepionek w Polsce zajmuje się wyłącznie rząd. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk zapowiedzieli jednak zmiany. W II kwartale rozszerzony zostanie zakres podmiotów, które będą mogły wykonywać szczepienia. Będą to m.in. samodzielni lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Szczepienia będą mogły odbywać się także w aptekach, a nawet zakładach pracy, pod pewnym warunkami. Na początek chęć szczepienia pracowników będą mogły zgłaszać firmy, w których do szczepienia zgłosi się co najmniej 500 pracowników.

Będą szczepienia w handlu?

- Jeśli będzie taka możliwość planujemy udostępnienie niezbędnej przestrzeni w naszych centrach dystrybucyjnych czy w biurach, aby przyśpieszyć i usprawnić akcję szczepień w formie wyjazdowej (tak jak to się odbywa najczęściej w przypadku sezonowych szczepień przeciwko grypie). Pozostajemy w bieżącym kontakcie z naszymi partnerami medycznymi i jak tylko szczepionki będą dostępne oraz będzie możliwość prawna przeprowadzenia takiej akcji, będziemy niezwłocznie podejmować odpowiednie i konkretne decyzje i działania w tej sprawie - deklaruje Dejtrowski.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy kilka dni temu, problem zachorowań na COVID-19 w sieciach handlowych jest bardzo poważny. W sklepach, jak deklarują pracownicy sklepów, dochodzi także do masowych zarażeń. Więcej w tekście: "Kasjerzy nie są nieśmiertelni"

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY