Jak zapobiegać wyczerpaniu?

multilife
Fot. mat. pras.
Wypalenie, przemęczenie, brak energii – wszystko to wpływa na jakość i efektywność. Dlatego tak ważna jest kompleksowa dbałość o pracownika i jego potrzeby. Z MultiLife to znacznie łatwiejsze.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 6/2023 (93)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wynika z raportu Benefit Systems „Zmęczeni, obojętni, niezaangażowani. Postpandemiczne potrzeby pracowników”, co trzeci zatrudniony zgłasza, że odczuwa znużenie i wykończenie po pracy nawet kilka razy w tygodniu, aż 9 proc. odczuwa je codziennie. Poczucie frustracji i zmęczenia pracą dotyka jednego na pięciu dorosłych Polaków, zaś do mniejszego zaangażowania podczas obowiązków służbowych kilka razy w tygodniu przyznaje się już co 10. osoba. Oto pięć sprawdzonych sposobów, by temu przeciwdziałać.

1. Odpręż się – skup się na byciu tu i teraz. Focusly to aplikacja, która ułatwia praktykowanie uważności, zachęca do ćwiczeń oddechowych i pomaga w rozwijaniu kompetencji społecznych, które realnie budują odporność ciała i umysłu.

2. Jedz zdrowo – aplikacja MultiLife Diet umożliwia skorzystanie z wiedzy dietetyków i stworzenie indywidualnej diety dopasowanej do stylu życia i potrzeb. A odpowiednie odżywianie to pierwszy krok do lepszego samopoczucia.

3. Zadbaj o formę – dzięki aplikacji Yes2Move masz dostęp do setek treningów z najlepszymi trenerami z całej Polski. Bogata oferta ułatwi ci nie tylko w znalezieniu aktywności dla siebie oraz ułatwi systematyczne ćwiczenia. A to klucz, by dotlenić organizm i zapewnić zastrzyk potrzebnej energii życiowej.

4. Baw się – aplikacja GO ON Home & Active to szeroki wybór gotowych playlist na każdą okazję i muzyka bez przerw na reklamy – rozrywkowa na spotkanie z przyjaciółmi lub relaksacyjna na wieczór. Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także odstresowuje.

5. Rozwijaj się – to daje nową perspektywę i przeciwdziała wypaleniu. Platforma Youniversity to ponad 800 odcinków wideo, w których eksperci przybliżają zagadnienia z takich dziedzin jak: zarządzanie projektami, inspiracje, przywództwo, zarządzanie, doskonałość operacyjna, wellbeing, sprzedaż i marketing, zespoły zdalne, komunikacja i relacje.C

Wszystkie te aplikacje (i wiele innych) dostępne są na MultiLife – platformie, dzięki której możesz zapewnić swoim pracownikom dostęp do wielu usług i aplikacji z zakresu samorozwoju, pomagających  lepiej funkcjonować w codziennym życiu. Wejdź i sprawdź: www.multilife.com.pl

My Company Polska wydanie 6/2023 (93)

Więcej możesz przeczytać w 6/2023 (93) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X