Jak osiągnąć przewagę na rynku? Nie obędzie się bez innowacyjnych usług

HP DaaS
Fot. materiały prasowe
Pojęcie innowacyjności sprowadzono do pustego sloganu, a same przedsiębiorstwa niekoniecznie je rozumieją. Tymczasem odpowiedni dobór usług wpływa na zwiększenie efektywności oraz poprawę kondycji finansowej organizacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z ostatnich danych GUS wynika, że inflacja w naszym kraju jest najwyższa od ponad dwudziestu lat. Analitycy wskazują ponadto, że w zasadzie nie ma już mowy o wyhamowaniu trendów wzrostowych cen większości towarów. Sytuacja na rynku sprawia, że pracownicy oczekują podwyżek, co również wpływa na kondycję finansową firm i zmusza do szukania dodatkowych oszczędności.

O sposobach na obniżenie kosztów pisaliśmy na łamach My Company Polska jakiś czas temu. To nie tylko tak oczywiste rozwiązania, jak obniżenie wydatków na energię, dobór właściwych usług bankowych czy hurtowe zakupy. Zmiana na rynku pracy – związana w dużej mierze z przejściem na hybrydowy model pracy – oraz cyfrowa transformacja dają dostęp do usług, które w znaczny sposób wpływają na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw.

Kluczowe w zrozumieniu konieczności korzystania z innowacyjnych usług jest wsłuchanie się w potrzeb tzw. Pokolenia Z, które z hukiem wkracza na rynek pracy. Według różnych szacunków, nawet połowa najmłodszych pracowników rozważa w bliskiej przyszłości rozszerzenie swojej niezależnej działalności, wymagając przy tym rozwiązań ułatwiających wykonywanie obowiązków „na odległość”. - Choć komputer jest ważniejszy niż kiedykolwiek, to wciąż najważniejszy jest człowiek. Nasze innowacje nadal opierają się na dogłębnej wiedzy o klientach, która pomaga im utrzymywać kontakt, angażować się i wnosić wkład w ten nowy świat – mówi Luiza Dzienkiewicz-Kobus, Marketing Manager w HP Inc.

Innowacyjne usługi kluczem do sukcesu

Problemem wielu globalnych marek są szumnie zapowiadane innowacje, które ostatecznie kończą się kompletną klapą – historia zna wiele przypadków chociażby „przełomowych” smartfonów, które zamiast odmiany życia, pozostały jedynie ciekawostką dla geeków. Nieudane innowacje to zwykle konsekwencja niedostatecznych badań rynkowych czy braku zrozumienia potrzeb swojej grupy docelowej.

Są firmy, których nowatorskie rozwiązania faktycznie wpływają na komfort pracy użytkowników, a także pozwalają na oszczędzenie kosztów, co – jak pisaliśmy na wstępie – jest niezwykle istotne, kiedy koszty prowadzenia działalności szaleją, a pracownicy oczekują możliwości pracy nie tylko z biur.

HP oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań dla biznesu. Rozwiązanie Urządzenie HP jako usługa (DaaS) zapewnia nowoczesny model usług upraszczający sposób, w jaki organizacje wspierają i zarządzają instrumentami IT za pomocą wnikliwych analiz i raportów z HP TechPulse. Dzięki DaaS, HP nawiązuje stosunki partnerskie z klientami, aby zwiększyć produktywność, skuteczność operacyjną i przewidywalność kosztów użytkownika. Plany DaaS można dostosowywać do swoich potrzeb, a duża część funkcji jest związanych z cyberbezpieczeństwem – tak istotnym w dobie rosnącej liczby ataków na przedsiębiorstwa. Na przykład komputery HP Elite korzystają z zaawansowanych funkcji zabezpieczeń w celu skutecznego wykrywania cyberataków, ochrony przed cyberatakami i sprawnego przywracania funkcjonowania w następstwie cyberataków.

HP daje klientom również możliwość skorzystania z usługi opieki serwisowej HP. Care Pack obejmuje wszystkie urządzenia w firmie. W ramach pakietu, HP dba m.in. o zachowanie pamięci uszkodzonych nośników oraz usprawnia wymianę urządzeń. Z kolei usługi zarządzania drukiem HP MPS – poprzez ochronę floty urządzeń i dostarczanie informacji potrzebnych do obniżenia kosztów i podniesienia wydajności - pomagają w osiąganiu wymiernych wyników biznesowych.

Eksperci zgodnie podkreślają, że firmy, które nie korzystają z innowacyjnych rozwiązań, nie sprostają wyzwaniom związanym z cyfrową transformacją biznesu. Tylko dzięki otwarciu na technologię, można wypracować przewagę rynkową. Nie zapewni to sukcesu, ale na pewno bardzo ułatwi jego osiągnięcie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ