Influencerzy będą promować szczepionki? "Czy to jest etyczne?"

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Wojtek Kardyś - ekspert od marketingu influencerskiego - podzielił się na Twitterze informacją, jakoby Centrum Informacyjne Rządu przygotowywało kampanię promocyjną szczepień na koronawirusa z udziałem influencerów. "Czy na to powinny zostać wydane teraz publiczne pieniądze?" - pyta Kardyś.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kardyś zamieścił na Twitterze zrzut ekranu pochodzący z instagramowego konta minimaliving. To fragment maila, jaki do jednego z influencerów miała wysłać jedna z agencji kreatywnych. Jak czytamy w poście, "kampania ma mieć cel stricte informacyjny, a CIR chce poinformować społeczeństwo, w jaki sposób można zapisać się na szczepienia, a także zachęcić młode osoby do tego, aby pomogły starszym osobom ze swojego otoczenia w zapisaniu się na szczepienie".

Autor tweeta zapytał obserwujących, czy ich zdaniem takie działanie jest etyczne i czy to aby najlepszy sposób na spożytkowanie teraz publicznych pieniędzy.

Z sondażu IBRIS przeprowadzonego pod koniec grudnia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że na koronawirusa chce się zaszczepić 47 proc. Polaków. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ