Dochód pasywny przez internet w 2021

Dochód pasywny przez internet w 2021
Dochód pasywny przez internet w 2021
Dochód pasywny przez internet to świetna sprawa. Zainwestuj nieco czasu, stwórz co trzeba, a następnie zarabiaj, kiedy śpisz.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mamy dla was cztery sprawdzone sposoby na dochód pasywny przez internet w 2021. Co warto robić? Czym się zająć? Wszystkie szczegóły w krótkim zestawieniu. 

1. Produkty cyfrowe

Produkty cyfrowe sprzedawane online to doskonała opcja dla przedsiębiorców, zwłaszcza jeśli możemy je sprzedawać po angielsku i globalnie. Klient, po zakupie, może je automatycznie pobrać, więc cały sklep może działać praktycznie na pełnym automacie. A co możemy sprzedawać? E-booki, kursy online, szablony, aplikacje i wiele innych rzeczy. Nie musimy też przeznaczać zbyt dużo środków na samo stworzenie biznesu - gotowe platformy e-commerce bardzo ułatwiają wprowadzanie cyfrowych produktów i rozpoczęcie sprzedaży. 

2. Kanał na YouTube

Wiele osób trochę obawia się stworzenia kanału YouTube, bo nie chce pokazywać swojej twarzy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to wymóg. Możemy tworzyć mnóstwo treści, w których nie ma naszej twarzy, czy nawet komentarza audio. Ludzie zarabiają tysiące dolarów na filmach, gdzie np. jedynie odtwarzana jest muzyka na tle ładnego widoku, a film rekomendują jako "do nauki" czy "aby twój kot był spokojny". Zbuduj dużą bazę wideo, dołącz do programu partnerskiego YouTube i zacznij zarabiać na reklamach. 

3. Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny odnosi się do sprzedawania towarów i usług, które nie są twoje i zarabiania prowizji ze sprzedaży. Te prowizje są śledzone za pomocą unikalnego linku, a działa to tak: zachęcasz ludzi do kliknięcia linku i dokonania zakupu, a następnie otrzymujesz prowizję za sprzedaż. Aby generować zadowalające dochody potrzebujesz społeczności fanów. Musisz więc albo budować bloga i jego oglądalność, albo obecność w social mediach. 

4. Inwestowanie

Inwestowanie to wypróbowana i prawdziwa forma pasywnego dochodu. Inwestowanie w poszczególne akcje wymaga czasu i badań, więc lepiej inwestować w fundusze inwestycyjne lub ETF-y, aby uzyskać łatwy dochód pasywny. Chociaż wciąż trwają wstępne badania, na giełdzie chodzi o czas na rynku - kiedy już zainwestujesz, musisz uzbroić się w cierpliwość. Regularnie dopłacaj i kupuj kolejne akcje lub krypto aktywa, a po czasie uda się wypracować duże zyski. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X