Jak zarobić pieniądze w internecie: 5 sposobów

Jak zarabiać w internecie pieniądze. Kobieta trzym
Jak zarabiać w internecie pieniądze / Fot. Benzoix, Freepik.com
Chcesz zarabiać 100 zł dziennie przez internet? A może 1000 zł? Dowiedz się, jak można szybko zarobić w sieci.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz rezygnować z pracy na pełen etat, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy w sieci. 

Zarobisz w internecie 100 lub nawet 1000 zł dziennie, jeśli postawisz na sprawdzone metody, takie jak pisanie tekstów, sprzedaż produktów na Allegro, kursy online czy własny e-sklep.

Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na dorabiane w internecie, które można legalnie wykonywać, gdy ciągle pracujesz w tradycyjnych (lub nietradycyjnych) godzinach pracy. 

Niezależnie od tego czy chcesz zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, czy też rozpocząć coś, co może przekształcić się później w pełnoetatowe zajęcie, warto spróbować.

Jak zarobić 100 zł dziennie przez internet 

Jak zarobić szybko pieniądze? Wbrew pozorom nie jest to trudne, jeśli masz odpowiednie kompetencje. No i, rzecz jasna, w grę wchodzą raczej małe kwoty. 

Weź pod uwagę następujące zajęcia: 

1. Wypełnianie ankiet online

Jak zarabiać w sieci? Nie zostaniesz milionerem, jeśli będziesz tylko wypełniać ankiety online. Ale absolutnie możesz zarobić trochę dodatkowej gotówki w czasie przestoju na etacie, jeśli poświęcisz go na podzielenie się swoją opinią z firmami, które jej szukają. Plus, to ciekawa, przyjemna praca online. 

Ankiety online nie zapewniają wysokiego zarobku, nie są też skalowalne. Są natomiast popularnym sposobem zarabiania pieniędzy w internecie, ponieważ można je robić, gdy czekasz w kolejce, siedzisz w pociągu lub jednym okiem oglądasz najnowszy serial na Netflix. Wiele osób poleca ankiety na grupach na Facebooku jako coś dla osób, które dopiero chcą zacząć zarabiać i szukają odpowiednich rozwiązań online. 

Większość ankiet zajmuje tylko kilka minut, a te, które trwają dłużej, zwykle płacą odrobinę więcej. 

Jak zacząć? Udaj się na stronę taką jak Swagbucks lub Toluna, wypełnij profil i poczekaj aż wyślą ci ankiety, które możesz zrealizować. 

2. Sprzedawaj na Allegro lub OLX

Możliwe, że w twoim domu jest mnóstwo rzeczy, których nie używasz. Leżą schowane w pudełku lub na półce i zbierają kurz. A przecież możesz je sprzedać.

Wielu prywatnych sprzedawców korzysta z platform takich jak Facebook Marketplace, Allegro czy OLX, aby sprzedawać używane towary z niezłym zyskiem. Nie ogranicza się to również do przedmiotów, które już posiadasz - możesz wybrać produkty, które możesz tanio kupić i sprzedać online z zyskiem. 

Piękno sprzedaży towarów używanych polega na tym, że możesz pracować w dowolnej niszy, która cię interesuje, od książek i odzieży po przybory kuchenne i meble w stylu vintage. 

3. Korepetycje i nauka online

Jeśli masz wiedzę na temat konkretnego przedmiotu lub specjalizacji, zaoferowanie korepetycji czy coachingu może być świetną opcją na dodatkowe pieniądze w internecie. W ten sposób dość łatwo zarobisz 100 zł na dzień. 

Korepetycje mogą być płatne w formie sesji lub godzin, a ty możesz z łatwością zarobić dodatkowe pieniądze.

Inspiracje: Premier Finlandii

Możesz przyjmować prywatnych klientów na poziomie lokalnym lub międzynarodowym za pośrednictwem platformy internetowej takiej jak Google Meet czy Microsoft Teams. Lub możesz połączyć się z firmą taką jak VIPKID lub Brainfuse, która płaci stawkę godzinową i pomaga w pozyskiwaniu klientów.

Nauczanie języka angielskiego to popularny program korepetycji. Albo nauka konkretnych umiejętności. 

Doświadczenia zebrane online mogą zaś potencjalnie prowadzić do pracy w innej branży, jeśli brzmi to dla ciebie atrakcyjnie. 

Warto też dodać, że możesz zarabiać w młodym wieku. Wcale nie jest tak, że musisz mieć np. 30 lat, aby uczyć kogoś angielskiego lub konkretnych umiejętności. Wiek nie ma znaczenia – liczą się kompetencje. 

Jak zarobić 1000 zł dziennie

Masz ochotę na większe zarobki? Będzie to wymagało więcej pracy, ale ciągle jest to realne. Do tego weź pod uwagę, że będziesz musiał staranniej dobierać zleceniodawców i mieć już odpowiednie doświadczenie i portfolio zrealizowanych projektów. 

Jeśli masz odpowiednie umiejętności, ukończone projekty, jakimi możesz się pochwalić, a także nieco cierpliwości do szukania klientów - jest szansa na większe dzienne zarobki w sieci. 

4. Zlecenia z Upwork

Upwork to popularne miejsce dla osób, które chcą zarobić dodatkowe pieniądze w internecie. Niezależnie od tego, czy potrafisz pisać posty na blogu, wprowadzać dane i realizować analizy, edytować dźwięk, tworzyć posty w mediach społecznościowych lub tworzyć wideo, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś na platformie szuka właśnie twoich usług.

To, co sprawia, że Upwork jest świetnym dodatkowym zajęciem dla osób pracujących w pełnym wymiarze godzin, to fakt, że jest mnóstwo pracy do wykonania dla niemal każdej umiejętności lub doświadczenia. Składasz oferty na projekty, które cię interesują, i omijasz te, które nie są dla ciebie. Możesz też realizować projekty według własnego harmonogramu.

Sprawdź: Na czym zarabiać

Wada: freelancerzy Upwork, którzy dopiero zaczynają, mogą spodziewać się, że 20% ich wynagrodzenia trafi do platformy. Pobierana jest także opłata za samo przekazanie pieniędzy, które Upwork pobiera najpierw w twoim imieniu od zleceniodawcy. Warto jednak spróbować, bo baza zleceniodawców jest ogromna i często możesz też zdobyć zlecenie z innych, bardziej zamożnych krajów. 

Podobne strony do Upwork to Freelancer, SolidGigs i Toptal. Powodzenia!

5. Twórz i sprzedawaj cyfrowe produkty

E-booki, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, płatne newslettery, gotowe elementy do integracji na stronie, motywy graficzne na WordPressa... Można wymieniać długo. Produkty cyfrowe pozwalają na generowanie zarobków rzędu 1000 zł dziennie, ale nie od razu.

Musisz stworzyć odpowiednią ich liczbę, poświęcić czas na promocję i zdobycie klientów. Tego rodzaju działanie trzeba potraktować jak inwestycję. Natomiast jest to inwestycja, która z czasem przynosi duże korzyści i zapewnia świetne dochody pasywne. Wiele osób zaczynało od pojedynczych produktów, by później założyć własny sklep internetowy. 

Zacznij zarabiać już teraz

Jeśli zastanawiasz się jak zarabiać w sieci - teraz już wiesz. Można to robić nie wychodząc z domu, ale trzeba często uzbroić się w nieco cierpliwości. No i trzeba mieć realne, praktyczne umiejętności, na których faktycznie da się zarabiać w internecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ