Hashiona dostępna na iOS. Jej twórczyni chce pomóc także chorym na inne choroby autoimmunologiczne

Eva Galant
Eva Galant, fot. materiały prasowe
Hashiona, założona przez mieszkającą w Londynie Evę Galant, ma już ponad 10 tysięcy użytkowników. Ta liczba może szybko się podwoić wraz z udostępnieniem aplikacji dla użytkowniczek i użytkowników iPhonów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W Polsce diagnozuje się coraz więcej osób z problemami tarczycy, głównie kobiet. Choroba ta przez wiele lat była lekceważona, a pacjenci średnio dopiero po ośmiu latach otrzymywali prawidłową diagnozę. Tymczasem objawy hashimoto są uciążliwe dla codziennego życia – to m.in. wieczne zmęczenie, rozkojarzenie, obniżony nastrój. Trudno z nimi walczyć, nie wiedząc jak i nie mając na tę chorobę lekarstwa. I właśnie w tę niszę wpasowała się Hashiona – aplikacja prowadząca pacjentów za rękę do remisji choroby.

Hashiona - wirtualna klinika

Wirtualna Klinika Hashimoto to specjalnie zaprojektowany program, który ma na celu pomoc w wejście w remisje symptomów. Jest dostępny już od 19.90 zł miesięcznie. Dla tych, którzy potrzebują bardziej holistycznej opieki Hashiona oferuje 6-miesięczny pakiet zawierający kompleksowe usługi - są to wizyty u lekarzy specjalistów (POZ, endokrynologów, psychologów), a także opracowanie indywidualnej diety i dobór suplementów wraz z ich dostawą oraz wykonanie badań krwi z dojazdem pielęgniarki do domu pacjentki/pacjenta.

- Wejście w remisję objawów choroby wymaga pracy nad swoim trybem życia. To jest ogromne wyzwanie i wysiłek, bo naprawdę nie jest łatwo utrzymać reżim. Hashiona jest motywatorem i przewodnikiem na tej ciężkiej ścieżce – przyznaje Eva Galant, która Hashionę założyła po kilku latach zmaganie się z hashimoto.

Poziom postępów pacjentów Hashiona bada przy użyciu ankiety określającej samopoczucie (są to naukowo zweryfikowane formularze wg standardów WHO) oraz badań krwi. - Ważne jest kiedy zaczyna się tę drogę: po otrzymaniu diagnozy pacjenci są zagubieni, nie wiedzą, od czego i jak zacząć. Z kolei ci, którzy z chorobą żyją już jakiś czas, potrzebują wsparcia w systematyczności i trzymaniu się planu. Każdy tę chorobę przeżywa inaczej, a wszystko może się zawalić kiedy coś się zmieni, np. w naszym życiu pojawi się dużo stresu i objawy wrócą ze zdwojoną siłą – dodaje Galant.

Hashiona - plany na rozwój aplikacji

Hashimoto niestety bardzo często wiąże się z innymi chorobami autoimmunologicznymi jak np. insulinooporność czy zespół policystycznych jajników. Twórczyni Hashiony zapowiada kolejne wersje aplikacji odpowiadające na potrzeby chorych także z tej grupy.

TOP 10  - najlepsze polskie medtechy

Hashiona znalazła się w naszym zestawieniu 10 najlepszych polskich medtechów. Z listą można zapoznać się TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ