Campus Google otwarty dla przedsiębiorców

Uroczyste otwarcie Campus Warsaw - centrum startupów i nowoczesnej przedsiębiorczości
Uroczyste otwarcie Campus Warsaw - centrum startupów i nowoczesnej przedsiębiorczości 10
Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.

- Warszawa jest idealnym miejscem dla Campusu - ma bardzo szybko rozwijającą się społeczność startupową, a Polska i Europa Środkowo-Wschodnia słyną ze świetnych programistów i specjalistów z wiedzą technologicznej światowej klasy. W Warszawie jest też największe biuro Google w regionie, a jego pracownicy będą pomagali w rozwoju Campusu jako mentorzy i prowadzący niektóre szkolenia – napisał Rafał Plutecki, szef Campusu.

Celem Campus Warsaw jest stworzenie przestrzeni, w której przedsiębiorcy mogą się rozwijać. Miejsca, gdzie mogą czuć się jak w domu, będąc blisko lokalnej społeczności, a jednocześnie mając dostęp do wszystkiego co potrzebne, by zbudować firmę. W Campus Cafe, która prowadzi warszawska kawiarnia Emesen, mogą zabrać się do pracy, a jeśli chcą zorganizować wydarzenie mogą skorzystać z darmowej przestrzeni eventowej i sali szkoleniowej. Oczywiście mają też dostęp do pięknej przestrzeni co-workingowej TechHub.

Campus Warsaw to jednak znacznie więcej niż przestrzeń. To bogactwo programów i szkoleń stworzonych po to by edukować, inspirować i łączyć społeczności technologiczne z Europy Środkowo-Wschodniej. To miejsce umożliwiające codzienną naukę, w którym przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w warsztatach dotyczących m.in. designu, rozwoju produktów czy pozyskiwania klientów. To również miejsce, gdzie odbywają się sesje mentoringowe 1:1. Ponadto Campus zapewnia też globalne kontakty, dzięki programom takim jak Campus Exchange, podczas których przedsiębiorcy ze świata mogą przyjechać do pracy w warszawskim Campusie, a polskie firmy mają szansę pracować w innych Campusach na świecie. To przestrzeń dla wszystkich - dzięki programom takim jak Women@Campus i Campus for Moms, czyli trwającym 9 tygodni programie szkoleniowym dla rodziców.

Kilka tygodni temu została uruchomiona strona internetowa Campusu - www.campus.co/warsaw/en , zapraszając społeczność startupową do dołączenia do nas, prowadzenia szkoleń i odkrycia dodatkowych możliwości. Zarejestrowało się na niej już ponad 1500 firm.

W campusie można wynająć jedno lub kilka biurek w dwóch trybach - elastycznym i rezydenta, a roczny koszt wynajmu zaczyna się od 2. tys. zł. Google zapowiada, że na terenie campusu może jednocześnie pracować ok. 200. przedsiębiorców.

Pierwszy Campus Google został uruchomiony ponad 3 lata temu w Londynie. Od otwarcia drzwi w 2012 r., społeczność Campus London zyskała ponad 45 tys. członków, a startupy zrzeszone w londyńskim Campusie pozyskały ponad 110 mln dolarów finansowania i stworzyły ponad 1,8 tys. miejsc pracy. - Równie duży potencjał widzimy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a widząc jakie startupy pochodzą z tego regionu, jesteśmy pewni, że niebawem zdobędą świat! – podsumowuje Rafał Plutecki.