Firmę należy prowadzić z energią

Grafika: Orange
Grafika: Orange
- Chociaż rynek energii w Polsce został uwolniony już prawie 15 lat temu, to do tej pory jedynie ok. 15% klientów biznesowych zdecydowało się zmianę sprzedawcy energii. W rezultacie ciągle wielu z nich nadal płaci zbyt wysokie rachunki. Naszą ambicją jest przekonanie przedsiębiorców, że posiadamy bardzo atrakcyjną i elastyczną ofertę, najwyższą jakość obsługi oraz profesjonalną sieć sprzedaży, czyli, że wybór Orange Energia to wybór optymalny - mówi Krzysztof Zając, Członek Zarządu ds. Komercyjnych Orange Energia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sytuacja na rynku dostawców energii przypomina nieco tę, której doświadczają dostawcy telewizji kablowej. W branży funkcjonuje kilku dużych graczy, z których usług korzysta przeważająca część Polaków. Tymczasem własne rozwiązania, najczęściej na korzystniejszych warunkach, oferują również przedsiębiorstwa nie kojarzone w oczywisty sposób z rynkiem energetycznym. Do takich podmiotów należy Orange Energia, która po 5 latach działalności jest największym alternatywnym sprzedawcą energii elektrycznej w Polsce. Firma może się pochwalić znaczącym portfelem klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych, a także licznych Klientów instytucjonalnych. Orange Energia posiada innowacyjne oferty dopasowane do potrzeb zarówno przedsiębiorców prowadzących małe biznesy, jak i dużych firm. Sprawdzamy, na czym polegają oferowane przez nich usługi i dlaczego przejście do Orange Energia po prostu się opłaca.

Oferta standardowa z dodatkowym bonusem na usługi mobilne

Oferta przeznaczona dla przedsiębiorców prowadzących mniejsze biznesy, w ramach której klienci zyskują bonus 500 zł na pokrycie rachunków za usługi mobilne lub zakup smartfonów w Orange.

Oferta stałej ceny

To typowe rozwiązanie dla polskiego rynku energetycznego – cena energii nie zmienia się przez cały okres umowy, umożliwiając zaplanowanie kosztów stałych w długiej perspektywie. Jeśli korzystacie z usług innego sprzedawcy, przejście do Orange Energia jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z przerwą w dostawie prądu czy ingerencją w infrastrukturę.

Innowacyjna oferta INDEX RDN

Równie ciekawa jest oferta, w której stawka jest dokładnie wyliczana wg profilu zużycia klienta oraz powiązana z ceną na Towarowej Giełdzie Energii. W ostatnich miesiącach sytuacja na rynku energetycznym była bardzo dynamiczna – ceny wzrastały, by później szybko spadać nawet o kilkadziesiąt procent. Nie stabilizowała jej epidemia koronawirusa, przez którą zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce jest mniejsze, niż było jeszcze rok temu. Według wyliczeń analityków Orange Energia, korzystając z elastycznej oferty INDEX RDN możemy zmniejszyć koszty prowadzenia firmy nawet o 15 proc., co w przypadku np. firm produkcyjnych może przełożyć się na setki tysięcy oszczędności. Krzysztof Zając: - Wyjątkowość rozwiązania Index RDN polega na tym, że Klient otrzymuje ofertę, w której stawka za energię jest zmienna, a jej wysokość zależy od zmian cen energii na Towarowej Giełdzie Energii. W dodatku klient otrzymuje tzw. mechanizm wyznaczania stałej ceny, który daje mu możliwość „zamrożenia” ceny na oznaczony okres w dowolnym momencie, co zwiększa jego bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidywalnej sytuacji rynkowej.

Czysta Energia

Aspekt ekologiczny jest coraz ważniejszy dla wielu przedsiębiorstw, a badania potwierdzają, że klienci są skłonni płacić za usługi i towary więcej tylko po to, żeby chronić środowisko. Jednym z elementów ekologicznej strategii Grupy Orange Polska jest oferta Czysta Energia dla Firm z gwarancją jej pochodzenia w 100 proc. ze źródeł odnawialnych. Orange Energia – jako jeden z nielicznych sprzedawców energii w Polsce – nie pobiera od małych firm korzystających z ofert standardowych żadnych dodatkowych opłat za gwarancję pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku dużych klientów biznesowych, którzy za ofertę Pakiet Czystej Energii co prawda zapłacą nieco więcej, ale za to Orange Energia przeprowadzi u nich bezpłatny audyt opłat dystrybucyjnych.

Dla kogo?

Oferta od Orange Energia jest przeznaczona zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Ci pierwsi otrzymają dodatkowo bonus na opłaty za usługi mobilne lub smartfony zakupione w Orange. Drudzy zyskają natomiast oszczędności na rachunkach za energię. Dodatkowo sprzedawca gwarantuje, że zajmie się wszystkimi formalnościami, więc zmiana firmy jest dla klienta prosta i w żaden sposób nie angażująca. Szczegóły dotyczące ofert znajdziecie na ich stronie internetowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY