Elon Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 3,95 mld dol. Miał tego nie robić

Musk sprzedał kolejne akcje Tesli / Fot. Susan Wal
Musk sprzedał kolejne akcje Tesli / Fot. Susan Walsh, AP Photo
Potrzebna gotówka. Musk, który kupił Twittera za 44 mld dol., sprzedał 19,5 mln akcji firmy zajmującej się samochodami elektrycznymi - było to w okresie od 4 do 8 listopada.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W sierpniu Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 7 mld dol., pracując nad sfinansowaniem zakupu Twittera, z którego próbował się później wycofać. Teraz wiemy, że miliarder sprzedał jeszcze więcej akcji jednej ze swoich spółek. 

Łącznie Elon Musk sprzedał akcje Tesli o wartości ponad 19 mld dol. w okresie od kwietnia do teraz. 

Przejęcie Twittera nie było łatwym zadaniem. Obecnie platforma mediów społecznościowych jest świadkiem exodusu wielu dużych reklamodawców. Z reklam zrezygnowały już takie marki jak United Airlines, General Motors, REI, General Mills i Audi. 

Twitter stał się firmą prywatną Muska, więc to zrozumiałe, że wielu reklamodawców - którzy konkurują z Muskiem np. w sektorze motoryzacyjnym - nie będzie chciało wydawać pieniędzy w jego biznesie. Byłoby to pośrednie wspieranie rywala.

Sprawdź: Analiza SWOT

Musk potwierdził już ogromny spadek przychodów na Twitterze, który w dużej mierze opiera się na reklamach, by zarabiać pieniądze. Jednocześnie sygnalizował, że zakończył sprzedaż akcji Tesli, niemniej ostatnie odkrycie pokazało, że miliarder dalej pozbywał się akcji. Ta wiadomość wprawiła wielu analityków i inwestorów w rozdrażnienie. 

Zobacz: Urlop na żądanie

Niedawno ogłoszono też masowe zwolnienia na Twitterze. Przed Muskiem nie lada wyzwanie, aby utrzymać wysokie przychody na Twitterze i zadbać o morale w firmie. Coraz szybciej przekonuje się on, że biznes oparty na reklamach jest zdecydowanie trudniejszy niż sprzedaż detaliczna.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ