Elon Musk nie spotka się z Lechem Wałęsa. Przyczyną problemy zdrowotne

Musk sprzedał kolejne akcje Tesli / Fot. Susan Wal
Musk sprzedał kolejne akcje Tesli / Fot. Susan Walsh, AP Photo
Lech Wałęsa z przyczyn zdrowotnych nie spotka się z Elonem Muskem - podał serwis onet.pl. Przypomnijmy, w sobotę informowaliśmy o tym, że takie spotkanie jest planowane.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O tym, że Elon Musk po przylocie do Polski miał spotkać się z byłym prezydentem, Lechem Wałęsą, informowaliśmy w sobotę. Przeczytaj więcej na ten temat. Zgodnie z naszymi informacjami, spotkanie miało się odbyć 22 stycznia, podczas wydarzenia organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Żydów w Auschwitz-Birkenau. 

Jak dziś rano donosi onet.pl, spotkanie takie było zaplanowane (co potwierdził Marek Kaczmar z biura prezydenta Lecha Wałęsy), ale ze względu na stan zdrowia Wałęsa ostatecznie do niego nie dojdzie. - Prezydent przechodzi jeszcze rehabilitację - powiedział Marek Kaczmar.

Elon Musk w Polsce 

Samolot z najbogatszym człowiekiem na świecie wylądował na krakowskim lotnisku Balice w niedzielę, 21 stycznia, około godziny 21. Dziś, 22 stycznia, spotka się m.in. z wiceministrem spraw zagranicznych Andrzejem Szejną. Weźmie także udział w konferencji organizowanej przez EJA.

Przypomnijmy: jak informowaliśmy jako pierwsi w ubiegły czwartek, wizyta Elona Muska ma związek z zarzutami o antysemityzm wysuwanymi pod adresem platformy X i samego miliarderda. Przylot został już oficjalnie potwierdzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a Musk weźmie udział w sympozjum w Krakowie i ceremonii w byłym KL Auschwitz w ramach wydarzenia organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA). Zdaniem Bloomberga, właściciel Tesli i platformy X weźmie udział w dyskusji z amerykańskim prawicowym publicystą Benem Shapiro na temat antysemityzmu w internecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ