Działania zamiast marzeń

Anna Krzysko-Vaskovic
Anna Krzysko-Vaskovic, fot. materiały prasowe
Wytrwałość to cecha, która sprawia, że kobiety potrafią przekuć marzenia w praktyczne działania, dlatego warto na nie stawiać – przekonuje Anna Krzysko-Vaskovic, prezes zarządu Northgate Logistics.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 8/2023 (95)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Transport, spedycja, logistyka – to zadania kojarzące się z mężczyzną...

...silnym, zdecydowanym, który wszystko wie i wszystko może. Tylko ma jedną wadę, szybko się nudzi i brakuje mu wytrwałości, by skomplikowane projekty wymagające skrupulatności i godzin niewdzięcznej pracy, dociągnąć do końca. Słyszałam już wielu marzycieli, którzy w słowach mogą wszystko, ale jak przychodzi do codziennej pracy, to szybko znikają. Dlatego stawiam na kobiety.

A one są lepsze?

Są inne – nie zrażają się trudnościami, prą do przodu i dotąd szukają rozwiązań, aż znajdą takie, które się sprawdzi. A w naszej branży taka wytrwałość i elastyczność to podstawa do skutecznego działania. Oczywiście nie oznacza to, że nie zatrudniamy mężczyzn. Wręcz przeciwnie jesteśmy otwarci na wszystkich, mamy tylko jedną zasadę – nie zatrudniamy ludzi z doświadczeniem w branży, bo nie chcemy złych nawyków przeniesionych z innych firm.

Czyli zatrudniacie debiutantów?

Tak. Wolimy ponieść wyższe koszty szkolenia i ukształtować pracowników tak, by spełniali nasze standardy. Mamy własny, autorski program szkoleniowy, który gwarantuje nam, że nasi pracownicy zawsze świadczą usługi na najwyższym poziomie. Trafia do nas wielu kandydatów, ale zdecydowanie widać, że kobiety się wyróżniają. Mają w sobie dużo więcej determinacji, zaangażowania i otwartości na niestandardowe rozwiązania.

A właśnie nieszablonowość to wyróżnik, który może zadecydować o sukcesie rynkowym?

Tak. Nie boimy się być pionierami w branży. Jako jedyni wyszliśmy z inicjatywą otwierania placówek partnerskich. To rodzaj spedycyjnej franczyzy, dzięki której możemy dzielić się wiedzą, doświadczeniem, dobrymi praktykami. Nikt tak do tej pory nie działał.

Jesteście pierwsi?

Tak, bo w przeciwieństwie do wielu potrafimy przejść od snucia marzeń przy kawie do praktycznego działania. Myślę, że to cecha, która sprawdza się i w biznesie, i w życiu. Można i trzeba marzyć, ale nie należy na tym poprzestawać. Sens ma przekuwanie ich w konkretne działania, bo to daje satysfakcję i sukces. Myślę, że to przekładanie marzeń na rzeczywistość to także cecha kobieca – potrafimy urealniać, mocno stąpamy po ziemi, jesteśmy gotowe do poświęceń i ciężkiej pracy.

My Company Polska wydanie 8/2023 (95)

Więcej możesz przeczytać w 8/2023 (95) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ