Dwucyfrowe podwyżki cen przesyłek kurierskich

Paczkomat
InPost zapowiada wysokie podwyżki cen usług kurierskich.
InPost nie pozostawia złudzeń: inflacja, wysokie ceny paliw i kosztów energii poskutkują droższymi dostawami przesyłek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Od listopada czeka nas nieprzyjemna podwyżka cen usług InPostu. Według informacji przedstawionych przez Rzeczpospolitą to właśnie przed świętami koszty dostaw tej platformy zwiększą się w dwucyfrowej skali.

Inflacja, wynagrodzenia, paliwa

Rafał Brzoska, prezes InPostu, tłumaczy decyzję indeksacją cen usług kurierskich, którą gwarantują umowy między spółkami. Umowę zawarto na 7 lat i zgodnie z jej założeniami to właśnie w listopadzie nastąpi dwucyfrowy skok cen. Wynika to z zależności cen od wskaźników: inflacyjnego i kosztów wynagrodzeń.

Na biznes kurierski duży wpływ będzie miała cena ropy. A ta może się dynamicznie zmieniać, w związku z embargiem na rosyjskie surowce.

Niedawno firma zarządzana przez Rafała Brzóskę informowała, że mimo pogarszających się warunków rynkowych, przychody spółki InPost wzrosły o 82 proc., do poziomu 4,6 mld zł.

Droższe przesyłki

Co to oznacza dla użytkowników paczkomatów? Przede wszystkim droższe dostawy przesyłek internetowych. Prawdopodobnie podrożeją też abonamenty, które zapewniają odpowiednią liczbę przesyłek w ramach miesięcznej opłaty. Możemy spodziewać się podwyżek cen produktów lub usług ich dowozu na serwisach sprzedaży internetowej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY