Deweloper gier chce pozyskać 5 mln złotych. Pieniądze pójdą m.in. na grę o Czarnobylu

LIve Motion Games tworzy grę o Czarnobylu
LIve Motion Games tworzy grę o Czarnobylu, fot. Adobe Stock
Trwa oferta publiczna akcji firmy Live Motion Games. To deweloper gier, który planuje np. wydanie produkcji o katastrofie w Czarnobylu. W tym roku planowany jest także debiut na New Connect.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Do 17 marca trwają zapisy w ramach publicznej oferty akcji producenta gier wideo – Live Motion Games – twórcy gry Train Station Renovation. Wartość oferty wynosi 4,7 mln zł. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 4 mln zł na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w Ofercie jest Dom Maklerski BDM. Live Motion Games pracuje nad kilkoma grami, w tym autorskim projektem survivalowym Chernobyl Liquidators. W I połowie br. spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

- Zgodnie z harmonogramem publicznej oferty akcji, 17 marca jest ostatnim dniem, w którym przyjmowane są zapisy na akcje Live Motion Games. Do Live Motion Games chcemy pozyskać 4 mln zł. Środki od inwestorów przeznaczymy na produkcję i marketing nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski BDM – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.

– Kapitalizacja LMG po zakończeniu emisji będzie wynosić 65,5 mln zł – dodaje Michał Kaczmarek. 

Oferta publiczna Live Motion Games obejmuje łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. akcji istniejących serii  A,  oferowanych   przez   dotychczasowych  akcjonariuszy  spółki. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł za jedną akcję.

Przeczytaj także: Branża deweloperów gier mocno stawia na platformy stremingowe.

Live Motion Game. Produkcje

Pierwszym tytułem z portfolio produkcyjnego Live Motion Games był symulator kolejnictwa Train Station Renovation. Gra, udostępniona w wersji Early Access w kwietniu ub. roku, w ciągu pierwszej doby od pojawienia się w sklepie Steam trafiła do 20 tys. nabywców i zasiliła kwietniową listę bestsellerów Steam.

–  Obecnie pracujemy nad DLC do projektu, który pozwoli graczom na renowację i odbudowę kolejnych stacji kolejowych. Będzie to dodatek zatytułowany Train Station Renovation Germany, ponieważ duża część odbiorców naszej produkcji to Niemcy – komentuje Michał Kaczmarek. 

Obecnie spółka pracuje nad dwoma autorskimi – średniobudżetowymi – produkcjami: Chernobyl Liquidators oraz Builder Simulator. Pierwszy z nich to projekt typu survival ukazujący historię katastrofy nuklearnej z końca XX wieku. Gracze wcielą się w specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. 

Dowiedz się więcej o sytuacji w branży gamingowej

Live Motion Game tworzy grę o Czarnobylu

-  Na rynku wciąż brakuje gier symulacyjnych o Czarnobylu, które ukazałyby zwyczajne życie ludzi z tamtego okresu. Nasza gra wypełnia tę niszę. Aktualnie projekt jest w fazie zaawansowanych testów. – dodaje prezes zarządu Live Motion Games. 

Demo Builder Simulator zostało zaprezentowane w ramach tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Po tym wydarzeniu tytuł znacząco awansował w zestawieniu Global TOP Wishlist platformy. Obecnie produkcja jest na zaawansowanym etapie prac.  

Premiery obu gier zaplanowane zostały na 2021 rok. Tytuły powstają we współpracy ze spółką PlayWay, jednocześnie wiodącym akcjonariuszem Live Motion Games.

– Po zakończeniu oferty i dokonaniu przydziału akcji, który jest planowany na dzień 19 marca, planujemy finalizację prac nad dokumentem informacyjnym, który następnie złożymy do GPW w Warszawie. – mówi prezes zarządu Live Motion Games.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ