Death From Above to gra o wojenna tworzona w szczytnym celu

Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie, fot. Shutterstock
Death From Above przeniesie graczy na Ukrainę, gdzie wcielą się w ukraińskiego operatora drona wojskowego i zawalczą z siłami wroga. Wydawcą projektu jest Lesser Evil, którego misją jest promowanie gier dotykających ważnych tematów. Premiera Death From Above planowana jest w 2023 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Death From Above - o czym jest gra

Death From Above to zręcznościowy symulator drona. Akcja produkcji rozgrywa się w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę - zadaniem gracza będzie niszczenie wrogich celów, hamowanie postępów wroga, ale również uratowanie skradzionego sprzętu i przywrócenie kluczowych linii komunikacyjnych przerwanych przez wojnę.

- Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu Death From Above i wsparcia tego tytułu na Kickstarterze. Naszym celem jest zebranie 25 tys. euro na zwiększenie skali produkcji gry, którą do tej pory finansowaliśmy z własnych środków. Gra podejmuje temat wojny w Ukrainie, fabuła przeniesie graczy w sam środek scenerii wojennej, mamy jednak nadzieję, że wywoła także pozytywne emocje. Jesteśmy przekonani, że moc gier wideo może być narzędziem aktywizmu politycznego i społecznego. Death From Above nie jest tu wyjątkiem, gry nie tylko mogą, ale musza zostać po właściwej stronie w tej okrutnej wojnie – mówi Hendrik Lesser, założyciel i CEO Lesser Evil.

Death From Above wspiera ukraińskie organizacje, które pomagają ludności w radzeniu sobie ze skutkami wojny. Przy jej tworzeniu twórcy gry współpracują z wiodącymi organizacjami pomocowymi: Army Of Drones oraz Come Back Alive. W produkcje zaangażowane były też GIS Arta i Aerorozvidka, które dostarczają technologię rozpoznania i prowadzenia walki za pomocą dronów. Część środków ze zbiórki zostanie przekazanych na poszerzenie współpracy z artystami z Ukrainy w obszarze muzyki i grafiki.

- Po wydaniu gry część wpływów netto z jej sprzedaży na platformie Steam trafi do ukraińskich organizacji charytatywnych. Początkowo będzie to 30 proc., docelowo – po osiągnięciu poziomu rentowności - aż 70 proc. Premiera Death From Above w wersji Early Access zaplanowana jest w II kwartał 2023 roku – dodaje Hendrik Lesser.

Death From Above - twórcy

Za produkcję gry Death From Above odpowiadają fińskie studio Rockodile Games i ukraiński developer Octobear Games. Wydawcą projektu jest Lesser Evil Publishing.

- W Lesser Evil stawiamy na wydawanie gier z jasnym przekazem i intencją. Gry wideo są obecnie jednym z najbardziej wpływowych medium kulturowym. Jako dzieła ludzkiej ekspresji, powinny być emocjonalne. Dlatego nie boimy się tworzyć doświadczeń opartych na naszych przekonaniach. Death from Above jest przykładem gry aktywistycznej, która wpisuje się w misję naszej marki. Chcemy zabierać głos w trudnych tematach. Death from Above jest w pewnym sensie formą cyfrowej walki. Jesteśmy dumni, że pomagamy szerzyć przesłanie wsparcia dla broniącej się Ukrainy – dodaje Hendrik Lesser.

ZOBACZ RÓWNIEŻ