Cyfrowe banki w obliczu nowych ryzyk geopolitycznych. Wywiad z Dominiką Bettman [VIDEO]

Dominika Bettman
Dominika Bettman
Cyfrowa świadomość klientów coraz bardziej wpływa na cyberbezpieczeństwo całego ekosystemu bankowego. Wysoko rozwinięte technologicznie banki przejęły wręcz role i funkcje innowacyjnych fintechów - mówi Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Analiza ryzyka, która zawsze była w centrum zainteresowania zarządów - i wokół niej skupiało się mnóstwo procesów bankowych - w ostatnim czasie bardzo mocno się zmieniła. Stało się to za sprawą przede wszystkim tego, że czynniki wpływające na ryzyko nie są już tymi zwykłymi czynnikami ryzyka prowadzenia działalności bankowej. Pojawiło się m.in. zagrożenie związane z wojną - mówiono wprost o bliskości czołgów w centrach gromadzenia danych bankowych - tłumaczy Dominika Bettman.

Dyrektor generalna Microsoft Polska zwraca również uwagę na fakt, że fintechy w naszym kraju nie rozwijają się tak dynamicznie, jak mogłyby, gdyż ich role przejmują wysoko rozwinięte technologicznie banki. - Rodzimy system bankowy po transformacji ustrojowej zbudowano niejako od zera. Już wtedy, w latach 90., zastosowano pewne bardzo nowoczesne rozwiązania, które umożliwiły bankom rozwój technologiczny - dodaje Bettman.

Cały wywiad można odsłuchać poniżej:

Rozmowa odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ