Wakacje kredytowe, cyberbezpieczeństwo, płatności bezgotówkowe. Relacja z EKF 2022 [WYWIADY]

Europejski Kongres Finansowy 2022
Europejski Kongres Finansowy 2022
Na początku czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja Europejskiego Kongresu Finansowego. W studiu "My Company Polska" odbyliśmy wiele inspirujących rozmów. Zapraszamy do oglądania!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Polskich rozwiązań płatniczych zazdrości nam cały świat. Wywiad z Dariuszem Mazurkiewiczem

Rodzimy sektor bankowy cyfryzuje się od ponad dwudziestu lat. Udało nam się trwale zmienić sposób bankowania przez polskiego klienta - mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Jak zmieniły się zwyczaje płatnicze Polaków? Wywiad z Joanną Erdman

Najmłodsze pokolenia płacą już głównie bezgotówkowo, jednak wciąż na mapie Polski są "białe plamy", gdzie dostrzegamy poważne cyfrowe wykluczenie finansowe - mówi Joanna Erdman, wiceprezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Wakacje kredytowe dla każdego? Wywiad z Krzysztofem Pietraszkiewiczem

Od wielu lat powtarzam, że w każdym cywilizowanym kraju mogą zdarzyć się sytuacje nadzwyczajne, kiedy część ludzi wpada w kłopoty niekoniecznie przez swoją lekkomyślność. Muszą być jednak jasno ustalone reguły gry, komu i dlaczego pomagamy - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Cyfrowe banki w obliczu nowych ryzyk geopolitycznych. Wywiad z Dominiką Bettman

Cyfrowa świadomość klientów coraz bardziej wpływa na cyberbezpieczeństwo całego ekosystemu bankowego. Wysoko rozwinięte technologicznie banki przejęły wręcz role i funkcje innowacyjnych fintechów - mówi Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft Polska.

Cyberbezpieczeństwo banków w obliczu nowych ryzyk i wyzwań. Wywiad z Piotrem Ciepielą

Jeszcze do niedawna cyberbezpieczeństwo było traktowane jako taki temat bardzo techniczny, niszowy. Dziś to zagadnienie zostało wyniesione na poziomy zarządów - mówi Piotr Ciepiela, partner EY.

Jak sytuacja geopolityczna wpłynie na rynek nieruchomości? Wywiad z Marcinem Sulewskim

Pomimo wojny w Ukrainie, wolumeny inwestycyjne za I kwartał 2022 roku były trzecim najlepszym rezultatem jeśli chodzi o otwarcie roku w historii polskiego rynku - mówi Marcin Sulewski, Head of Office Investment, JLL Polska.

Załamanie na rynku kredytów mieszkaniowych stało się faktem? Wywiad z Pawłem Preussem

Bezdyskusyjnie mamy do czynienia z pogarszającą się koniunkturą, ale na ten moment jeszcze nie ogłaszałbym olbrzymiej tragedii - mówi Paweł Preuss, Partner EY, Lider Grupy Rynków Finansowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ