Cyberpunk 2077 częściowo wycofany ze sprzedaży na konsolach

Cyberpunk 2077 częściowo wycofany ze sprzedaży na konsolach
Gra polskiego studia CD Projekt została wycofana ze sprzedaży na platformie PlayStation Store - wynika z komunikatu opublikowanego przez spółkę. To poważny cios w sprzedaż gry i docelowo w wycenę akcji CD Projektu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, Cyberpunk 2077 został wydany 10 grudnia po kilkukrotnych przesunięciach, ale spotkał się z olbrzymią krytyką graczy. Chodzi szczególnie o wersje na konsole "starej generacji", na której gra nie działa poprawnie - występują liczne błędy psujące rozrywkę. Tuż po premierze CD Projekt, twórca gry, zadeklarował otwarte podejście do zwrotów oraz szybkie aktualizacje, które mają naprawić największe problemy.

Tymczasem 18 grudnia o poranku Sony Interactive Entertainment podjęło decyzję o usunięciu do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. - Decyzja podjęta została po konsultacjach spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki - poinformował CD Projekt.

Kilka dni temu szerzej opisaliśmy problemy, jakie wiążą się z najdroższą, polską grą w historii. - Kilka dni po premierze wyczekiwanego Cyberpunka 2077 cały świat mówi o CD Projekt, ale nie w sposób, o jakim marzyła firma. Krytycy wypowiadają się o grze raczej pochlebnie, jednak dla jej twórców - o czym m.in. w Onet Rano wspomniał prezes studia, Adam Kiciński - najważniejsze są opinie graczy. A te, delikatnie mówiąc, są dalekie od ideału.

Po krótkotrwałych spadkach, cena akcji CD Projektu doszła do nawet 250 złotych, ala następnie nastąpiło odbicie do poziomu ponad 300 złotych. Jeszcze przed premierą cena jednego udziału dochodziła do 460 złotych. Tymczasem analitycy w ostatnich dniach mocno obcięli prognozę sprzedaży gry, które mają bardzo duży wpływ również na wycenę akcji. Według wstępnych ocen, sprzedaż w grudniu miała wynieść nawet 20 mln egzemplarzy. Obecnie analitycy wskazują na około 14-15 mln kopii po uwzględnieniu zwrotów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ