Contec rozbudowuje zakład w Szczecinie i powołuje nowego COO

Wojciech Paruzel, COO w Contec.
Wojciech Paruzel, COO w Contec.
Po udanej rundzie fundraisingu i pozyskaniu blisko 15 mln EUR w 2023 roku, Contec robi kolejny krok w swoich planach rozwoju, włączając do zespołu Wojciecha Paruzela. Obejmując stanowisko COO odpowiedzialny będzie za obszar zarządzania operacyjnego w spółce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wojciech Paruzel posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe. Ukończył Politechnikę Wrocławską oraz studia Executive MBA na Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Inicjował i współtworzył standardy operacyjne w zakładach w Polsce, Chinach, Meksyku, Niemczech oraz na Litwie, Łotwie, czy w Rumunii, Serbii i Chorwacji. Zdobywał doświadczenie w branżach: budowlanej, motoryzacyjnej, technologicznej oraz TIC; w tym także pełniąc rolę COO.

Obowiązki COO – nadzór codziennych operacji

– Cieszę się, że mam okazję stać się częścią zespołu Contec. Podziwiam ich innowacyjne podejście do rozwiązywania problemu zużytych opon i tego, w jaki sposób mogą one wnieść wartość dodaną do nowopowstających produktów w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Widzę w Contec potencjał i jestem podekscytowany możliwością partycypowania w osiąganiu celów Spółki. Ponadto - mimo wieloletnich doświadczeń w różnych branżach - praca w tak dynamicznym i innowacyjnym środowisku operacyjnym pozwala mi nadal się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności. - mówi Wojciech Paruzel.

Ekspert wspólnie z zespołem nadzoruje codzienne operacje, dbając o to, aby prowadzone procesy przebiegały sprawnie i zgodnie z określonymi standardami jakościowymi.

– Wojciech wnosi do zespołu ogromne doświadczenie i wiedzę, które są kluczowe dla naszych ambitnych planów rozwojowych. Jego wizja współpracy oraz podejście do wyzwań operacyjnych pozwolą nam kontynuować pracę nad innowacjami i umocnić pozycję lidera w obszarze recyklingu opon w skali globalnej - podsumowuje Krzysztof Wróblewski, CEO Contec S.A.

Rozbudowa zakładu 

Spółka jest na etapie finalizacji prac rozbudowy zakładu w Szczecinie. W efekcie Contec będzie w stanie przetwarzać 33 tys. ton zużytych opon rocznie. Modernizacja zwiększy możliwości produkcyjne odzyskanej sadzy technicznej (rCB) oraz oleju popirolitycznego.

Sprawdź też: Abris Capital Partners sprzedaje Scanmed Grupie American Heart of Poland

ZOBACZ RÓWNIEŻ