Chwytający Zeus

Chwytający Zeus
94
Dhruv Agrawal wraz z zespołem z Aether Biomedical stworzył protezę, która reaguje na impulsy nerwowe. Choć pochodzi z Indii, jego biznesową ojczyzną stała się Polska. To właśnie tu uzyskał prawie 5 mln zł na rozwój swojego produktu.

Na kursach filozofii często przytacza się pewną legendę. Opowiada ona o bogach, którzy postanowili ukryć przed ludźmi swój największy skarb – całą wiedzę o świecie. Podczas zebrania poświęconemu wyborowi idealnej skrytki padały różne propozycje. Część bogów sugerowała, aby ukryć wiedzę pod ziemią, inni by umieścić ją w powietrzu, jeszcze inni, aby zatopić w głębinach. Na te propozycje przywódca bogów rzekł – ludzie są ciekawi swojego otoczenia, na pewno będą szukać skarbów w powietrzu, wodzie i ziemi. Ukryjmy wiedzę w nich samych, tam nigdy nie będą zaglądać.

Dhruv Agrawal, prezes firmy Aether Biomedical intensywnie pracuje nad tym, aby odkryć jeden ze skarbów ukrytych w ludziach. Jest nim język za pomocą, którego mózg komunikuje się z mięśniami. Wiemy, że ten język opiera się na sygnałach elektrycznych. Po latach badań nadszedł najwyższy czas, aby rozpoznać konkretne słowa i polecenia. 

Kilka z nich Dhruv i jego zespół już zdekodowali. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji, statystyce i zaawansowanym algorytmom. Efekt? Proteza ręki, do której zastosowano wspomniane algorytmy, przez co można sterować nią za pomocą impulsów nerwowych. Twórcy Aether Biomedical nazwali ją Zeus. Mityczny władca piorunów i elektryczności to poniekąd ich idol. Idol, który paradoksalnie już niedługo może zostać zdeklasowany przez Dhruva i jego kolegów, którzy chcą...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 12/2019 (51)

Więcej możesz przeczytać w 12/2019 (51) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie