Caritas Polska we współpracy z Generali przekazuje respiratory dla polskich szpitali

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 5
Caritas Polska dostarczył pierwsze ze 100 respiratorów zamówionych w kwietniu w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Zakup 48 urządzeń ratujących zdrowie i życie pacjentów cierpiących wskutek zakażenia koronawirusem był możliwy dzięki wsparciu firmy Generali Polska. Respiratory pozyskane przez Caritas Polska dzięki wsparciu tego darczyńcy zostały przekazane już do szpitali w Poznaniu i Ełku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Fundamentalną wartością, którą kieruje się Caritas Polska jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Ta misja nabrała szczególnego znaczenia w ostatnich tygodniach w obliczu walki z pandemią koronawirusa. Cieszę się, że w tym trudnym momencie mogliśmy liczyć na wsparcie przedsiębiorstw, które podzielają podobne wartości, jak firma Generali Polska – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki.

Z puli ponad 100 respiratorów zamówionych przez Caritas Polska w ramach akcji #WdzięczniMedykom aż 48 zostało zakupionych ze środków przekazanych przez Generali Polska. – W imieniu pracowników Generali Polska dziękuję wszystkim lekarzom i całemu personelowi medycznemu za poświęcenie i ogromny wysiłek włożony w ratowanie życia innych w czasie tej pandemii. By wyrazić nasze podziękowania Generali dołączyło do inicjatywy Caritas Polska – #WdzięczniMedykom. Postanowiliśmy sfinansować zakup kolejnych 40 respiratorów dla polskich szpitali. Ta darowizna to kolejny etap pomocy, w ramach której już na początku kwietnia spółki Generali w Polsce kupiły 8 respiratorów dla szpitali w Poznaniu i w Lublinie – mówi Andrea Simoncelli, prezes zarządu spółek Generali Polska.

Jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie przekazała łącznie na wsparcie akcji #WdzięczniMedykom ponad 1,5 mln zł. Jak zaznacza Andrea Simoncelli, wsparcie to było możliwe dzięki inicjatywie Grupy Generali. – W ramach Międzynarodowego Nadzwyczajnego Funduszu Generali przeznaczyliśmy 100 mln euro na walkę z koronawirusem na całym świecie. Inicjatywa ta jest namacalnym wyrazem wartości Grupy Generali, których celem jest umożliwienie Polakom kształtowania bezpieczniejszej przyszłości, dbanie o ich życie i marzenia oraz bycie ich partnerem na całe życie – wyjaśnia prezes zarządu spółek Generali Polska, podkreślając, że kierowana przez niego firma z dumą wspiera polskie szpitale w tym trudnym momencie.

Pierwszy respirator zakupiony przez Caritas Polska dzięki wsparciu spółek Generali Polska został przekazany jeszcze w kwietniu do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu. W tym tygodniu ta sama placówka otrzymała kolejne trzy urządzenia, a jedno trafiło do ełckiej filii 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. 

– W imieniu własnym oraz pracowników Pierwszego Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku pragnę serdecznie podziękować za darowiznę w postaci respiratora. Obecna sytuacja związana z COVID-19 nie pozwala na wygospodarowanie wystarczającej ilości środków na zakup tego typu sprzętu, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za to wsparcie – mówi płk Andrzej Skiba, komendant 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie z Filią w Ełku.

– Otrzymaliśmy respirator transportowy, który ratuje życie. Umożliwia wentylację mechaniczną płuc pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową, a jednocześnie pozwala na transportowanie pacjenta w stanie zagrożenia życia do karetki, między szpitalami, czy na terenie szpitala. Jest to sprzęt, który jest niezbędny do ratowania życia pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową, który będzie wspierał nas w ratowaniu ich życia nie tylko w czasie koronawirusa, ale także po zakończeniu epidemii – wyjaśnia Anna Drobińska, lekarz, koordynator SOR w Ełku.

–Sprzęt ten zdecydowanie poprawi komfort pracy personelu medycznego, bezpieczeństwo pacjentów SOR Filii w Ełku, a tym samym przyczyni się do poprawy warunków realizowanych przez nas świadczeń w czasie pandemii COVID-19 tak trudnym dla całego społeczeństwa, ale także po jej opanowaniu. Ważne jest to, że to bezinteresowne wsparcie skierowane jest dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a więc wartości, które nie są mierzalne – dodaje komendant Andrzej Skiba.

Więcej niż wdzięczni

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w naszym kraju jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby szpitali i placówek ochrony zdrowia w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ