Były szef Google'a zainwestował 100 mln dolarów w firmę swojej 29-letniej dziewczyny

Eric Schmidt i Michelle Ritter / Fot. Getty Images
Eric Schmidt i Michelle Ritter / Fot. Getty Images/Insider.com
Były CEO Google, Eric Schmidt, który jest żonaty od ponad 40 lat, zainwestował 100 milionów dolarów w firmę prowadzoną przez Michelle Ritter, która rzekomo jest jego dziewczyną - informują amerykańskie media.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Steel Perlot, firma prowadzona przez Ritter, jest inkubatorem startupów. Schmidt, który ma 68 lat i ma majątek wynoszący ok. 19 miliardów dolarów, zgodnie z danymi Forbesa pełni funkcję prezesa Ritter, zgodnie z jego biografią na stronie internetowej firmy, która wydaje się być bezpośrednio zaczerpnięta z Wikipedii, włącznie z adnotacjami.

Jest "bardzo, bardzo aktywnym przewodniczącym" — powiedziała o Schmidcie 29-letnia CEO firmy, Ritter, w rozmowie z Forbesem. 

Schmidt i Ritter odmówili komentarza na temat statusu swojego związku w rozmowie z Forbesem i nie odpowiedzieli na prośby o komentarz wysłane przez amerykańskiego Insidera. Ritter powiedziała natomiast Forbesowi, że poznała Schmidta dzięki znajomości z Columbia Law School. W 2021 roku została "romantycznie powiązana ze Schmidtem", kiedy New York Post opublikował artykuł, mówiący, że zostali razem zauważeni w Nowym Meksyku podczas obserwowania startu Virgin Galactic.

Ritter powiedziała Forbesowi, że Steel Perlot ma wielu wspierających, w tym inwestorów instytucjonalnych i zamożne osoby, i zarządza 450 milionami dolarów. Odmówiła jednak ujawnienia, kim są ci inwestorzy. Później wyjaśniła zaś, że firma otrzymała tylko "wstępną zgodę [list intencyjny]" od inwestorów instytucjonalnych.

Steel Perlot inwestuje w startupy

Jak dotąd Steel Perlot zainwestowało co najmniej 20 milionów dolarów - informuje Forbes. W portfolio spółki znajdują się firmy z sektora AI, kryptowalut i przetwarzania płatności, zgodnie z danymi z serwisu Pitchbook.

Wygląda na to, że w styczniu Steel Perlot potrzebowało pomocy w płaceniu rachunków, zgodnie z raportem Forbesa. Firma wysłała emaila do Hillspire LLC, rodzinnego biura Schmidta, z prośbą o prawie 2,5 miliona dolarów na pokrycie wynagrodzeń i długów na karcie kredytowej – informuje Forbes, cytując kopię emaila.

Schmidt, który ma dwie córki ze swoją żoną Wendy, był obiektem plotek dotyczących randkowania z innymi kobietami, chociaż nigdy tego nie potwierdził.

"Nie sądzę, aby to było odpowiednie pytanie. Nie komentujemy plotek" — kiedyś powiedział dla The New York Times.

ZOBACZ RÓWNIEŻ